NASA potwierdziła, że ​​obiekt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uderzył w dom w Neapolu na Florydzie

Oczekiwano, że materiał „całkowicie spłonie” po wejściu w atmosferę ziemską.

Mieszkaniec Neapolu na Florydzie zna odpowiedzi ponad miesiąc po tym, jak obiekt kosmiczny uderzył w dach jego domu.

NASA potwierdziła Komunikat prasowy Obiekt był częścią palety ładunkowej zawierającej starzejące się akumulatory niklowo-wodorkowe z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W szczególności NASA stwierdziła, że ​​obiektem był „wspornik używany do ładowania akumulatorów ze sprzętu pomocniczego NASA na paletę ładunkową”.

„W marcu 2021 r. naziemni kontrolerzy NASA wykorzystali ramię robotyczne Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do wypuszczenia ze stacji kosmicznej tac zawierających starzejące się akumulatory niklowo-wodorkowe po dostarczeniu i zainstalowaniu nowych akumulatorów litowo-jonowych w placówce orbitalnej. „Całkowita masa sprzętu Agencja zauważyła, że ​​wypuszczona ze stacji kosmicznej waga wynosi około 5800 funtów.

Po inspekcji NASA stwierdziła, że ​​oszacowała, że ​​obiekt był wykonany ze stopu Inconelu, ważył 1,6 funta, miał cztery cale wysokości i 1,6 cala średnicy.

NASA stwierdziła, że ​​oczekuje się, że taca ładunkowa „całkowicie spali się” po ponownym wejściu w atmosferę ziemską.

Jednak 8 marca słupek uderzył w dach domu Alejandro Otero w Neapolu na Florydzie, potwierdził Otero po udostępnieniu go wówczas ABC News. Wiele zdjęć Uszkodzenie X.

Otero w poście z 15 marca napisał, że pozorny obiekt kosmiczny „zerwał dach” i przeszedł przez dwa piętra jego domu, po czym „prawie uderzył mojego syna”.

READ  Chita Rivera, zdobywczyni nagrody Tony, aktorka i piosenkarka, umiera w wieku 91 lat

W oświadczeniu dla ABC News z 2 kwietnia NASA oświadczyła, że ​​„odebrał obiekt od właściciela domu i zbada go tak szybko, jak to możliwe w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, aby ustalić jego pochodzenie”. Więcej informacji będzie dostępnych po zakończeniu analizy.”

W kwietniowym wywiadzie WINK-TV Myers z Otero na Florydzie powiedział, że kiedy doszło do zdarzenia, był na wakacjach, ale jego syn był w domu i zadzwonił do niego w sprawie szkód, mówiąc: „Coś przedarło dom, a potem w podłodze powstała duża dziura i w podłodze dach.”

„Kiedy to usłyszeliśmy, pomyśleliśmy, że to niemożliwe, a potem od razu pomyśleliśmy, że to meteor” – Otero powiedział WINK.

„Miał kształt cylindryczny, a po kształcie wierzchołka można było rozpoznać, że przemieszczał się przez atmosferę w tym kierunku. Cokolwiek spaliłeś, powstało w tym spalaniu i stopiło metal w tym kierunku” – powiedział Otero. Migać.

„Trzęsłem się. Całkowicie niedowierzałem” – Otero powiedział WINK o swojej reakcji, kiedy przybył do domu i zobaczył uszkodzenia powstałe w wyniku uderzenia. „Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś wyląduje na moim domu z taką siłą i spowoduje tak duże szkody?” Powiedział: „Jestem bardzo wdzięczny, że nikomu nic się nie stało”.

W odpowiedzi na zniszczenia domu Otero, jakich dokonał Stancian, w komunikacie NASA stwierdzono: „NASA zobowiązuje się do odpowiedzialnego działania na niskiej orbicie okołoziemskiej i maksymalnego ograniczania ryzyka, aby chronić ludzi na Ziemi po rozmieszczeniu sprzętu kosmicznego”.

READ  Jak rodzina i przyjaciele Xandera Schauffele zareagowali na jego zwycięstwo w mistrzostwach PGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *