Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej w związku z oczekiwaniem inwestorów na dane o inflacji w tym tygodniu: aktualizacje na żywo

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy.

Michał M. Santiago | Dobre zdjęcia

W niedzielny wieczór kontrakty terminowe na akcje spadały, gdyż inwestorzy oczekiwali na kluczowe dane o inflacji, które dostarczą dalszych wskazówek co do trwałości tegorocznego wzrostu na rynku. Podkreślone są także zyski niektórych dużych instytucji finansowych i firm konsumenckich.

Kontrakty terminowe S&P spadły o ponad 0,1%, podczas gdy kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones straciły 51 punktów, czyli 0,1%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o około 0,1%.

Indeks S&P 500 wzrósł w tym roku o około 16,7%, a indeks referencyjny odnotował czwarty pozytywny tydzień w ciągu ostatnich pięciu w atmosferze nadziei na poprawę sytuacji inflacyjnej oraz ewentualne osłabienie gospodarki pod koniec tego roku. Obniżka stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Czerwcowy indeks cen towarów i usług konsumenckich, który zostanie opublikowany w czwartek, może zwiększyć ten optymizm, jeśli podstawowe dane nieznacznie się poprawią, zgodnie z obecnymi oczekiwaniami. Dane o indeksie cen producentów zostaną opublikowane w piątek.

W zeszłym tygodniu dane z rynku pracy odzwierciedlały nieco chłodniejsze warunki na rynku pracy, podsycając oczekiwania na obniżkę stóp procentowych. Jednak nawet gdy gospodarka amerykańska dodała w czerwcu więcej miejsc pracy niż oczekiwano, stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła do 4,1% z 4%. Traderzy oczekują obecnie dwóch obniżek stóp procentowych w 2024 r., pierwszej we wrześniu Narzędzie CME FedWatch.

„Ten [June jobs report] Biorąc pod uwagę nadchodzące dane o inflacji, które zadecydują o terminie pierwszej obniżki… Oznaki wskazujące na dalsze osłabienie wzrostu gospodarczego i rynku pracy będą sprzyjać akcjom i obligacjom wysokodochodowym, przynajmniej w krótkim okresie. ”- powiedział Greg Wilensky, szef amerykańskiego rynku instrumentów stałodochodowych w Janus Henderson Investors.

Kilka dużych banków, w tym Citigroup i JPMorgan Chase, rozpocznie w tym tygodniu sezon wyników za drugi kwartał. Oczekuje się, że wyniki opublikują także PepsiCo i Delta Air Lines.

READ  Klay Thompson mówi o kontrakcie Warriors „Kraina lodu”; Najprawdopodobniej opuści – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Giełda notuje dobry tydzień, gdyż indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite osiągnęły w piątek historyczne maksima, a indeks szerszego rynku osiągnął swój 34. rekordowy poziom w 2024 r. S&P 500 wzrósł o około 0,5. % W trakcie sesji Nasdaq zyskał 0,9% wraz ze wzrostem akcji Tesli i Nvidii. 30-akcji Dow zyskał 0,17%, czyli 67,87 punktu, kończąc tydzień również na zielono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *