Kanał żeglugowy Baltimore zostanie częściowo ponownie otwarty do końca kwietnia

Kanał żeglugowy w porcie Baltimore, który został zablokowany po zawaleniu się mostu Francis Scott Key Bridge w zeszłym tygodniu, zostanie częściowo ponownie otwarty do końca kwietnia, a pełny ruch zostanie przywrócony do końca maja, poinformował w czwartek Korpus Inżynierów Armii USA. .

Ogłoszenie nadeszło w piątek, gdy prezydent Biden miał udać się na miejsce wraku. 26 marca duży kontenerowiec uderzył w most, powodując zapadnięcie się mostu w drogę wodną prowadzącą do i z jednego z najbardziej ruchliwych portów w kraju.

Urzędnicy ostrzegli, że usunięcie zniekształconego, poćwiartowanego gruzu z kanału będzie skomplikowaną i niebezpieczną akcją ratunkową pod wodą, ponieważ port w Baltimore, główny węzeł samochodowy zatrudniający 8 000 osób, nie może się ponownie otworzyć.

Oczekuje się, że w pierwszej kolejności zostanie otwarty kanał o szerokości 280 stóp i głębokości 35 stóp prowadzący do portu, który umożliwi statkom towarowym i statkom przewożącym pojazdy, a także korpusowi armii, który utrzymuje kanał dla statków, zapewnienie żeglugi. – napisano w oświadczeniu. Z raportu wynika, że ​​kanał będzie umożliwiał jednokierunkowy ruch statków do i z portu w jednym czasie.

Jak wynika z raportu, władze zamierzają po miesiącu ponownie otworzyć kanał nawigacyjny o szerokości 200 metrów i głębokości 50 stóp, przywracając normalną przepustowość dostępu do portu.

W piątek p. Biały Dom powiedział, że Biden planuje odbyć lotniczą wycieczkę po wraku i otrzymać odprawę na temat reakcji i wysiłków ratowniczych. Oczekuje się również, że spotka się z bliskimi sześciu pracowników budowlanych, którzy prawdopodobnie zginęli w wyniku zawalenia się mostu.

W ciągu 10 dni po zawaleniu ratownicy przeprowadzili badania podwodne i szczegółową analizę strukturalną wraku mostu.

Dwa małe tymczasowe kanały o głębokości 11 i 14 stóp zostały oczyszczone i otwarte, zanim kilka małych łodzi i innych statków wpłynęło do portu i opuściło je.

Eksperci twierdzą, że nurkowie muszą najpierw pociąć metalowe i betonowe konstrukcje na dnie rzeki Patapsco na łatwiejsze w obsłudze kawałki, które następnie można będzie wyciągnąć na powierzchnię za pomocą dźwigów. Nurkowie pracują wśród szybkich prądów i słabej widoczności.

READ  Fannie Willis może kontynuować sprawę w sprawie wyborczej Trumpa w Gruzji – orzekł sędzia

Rekonstrukcja mostu, który rocznie przejeżdża około 35 milionów pojazdów i rozciąga się na długości 2,6 mili nad rzeką, może potrwać kilka lat. Administracja Bidena powiedział w zeszłym tygodniu Przeznacza 60 milionów dolarów na awaryjne federalne fundusze autostradowe, co sprawia, że ​​koszty początkowe są bardzo kosztowną operacją.

Pan powiedział, że rząd centralny zapłaci za odbudowę mostu. Biden obiecał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *