Joe Biden twierdzi, że „odwrócił się” od debaty, walcząc o zachowanie nominacji

Otwórz bezpłatnie biuletyn Odliczanie do wyborów w USA

Joe Biden powiedział, że „wycofał się” podczas debaty z Donaldem Trumpem, ale nalegał, aby nadal opowiadał się za reelekcją pomimo rosnącej presji, aby ustąpić.

„Miałem złą noc” – powiedział Biden lokalnej stacji radiowej w Wisconsin w nagranym wcześniej wywiadzie, który został wyemitowany w czwartek rano. „A prawda jest taka, że ​​wiesz, schrzaniłem sprawę. Popełniłem błąd”.

Prezydent USA powiedział, że „wygra te wybory”, powtarzając zdanie, którego często używał podczas fatalnej debaty z zeszłego tygodnia: „Kiedy zostaniesz powalony, wstaniesz”.

Wywiad zapoczątkował nowe wysiłki Bidena mające na celu stłumienie ostrej reakcji na jego kandydaturę w obrębie jego własnej Partii Demokratycznej, a prawodawcy, działacze partyjni i wpływowi darczyńcy obawiają się, że 81-letni prezydent nie jest w stanie stawić czoła Trumpowi ani służyć przez kolejne cztery lata . W Białym Domu.

W związku ze swoją kampanią Biden zatrzymuje się na weekend w burzliwym stanie Wisconsin, aby wieczorem udzielić wywiadu dla telewizji ABC News w ogólnokrajowej telewizji. W niedzielę udaje się do innego stanu będącego polem bitwy, do Pensylwanii.

Mówi się, że Biden po cichu przyznał przed niektórymi swoimi najbliższymi sojusznikami, że nie może poczynić żadnych postępów, jeśli chce odzyskać zaufanie swojej partii.

Jednak w czwartek „The New York Times” doniósł, że podczas nadzwyczajnego spotkania w Białym Domu w środę prezydent powiedział gubernatorom Demokratów, aby więcej spali i pracowali w mniejszej liczbie godzin, w tym unikali wydarzeń po 20:00.

Odpowiadając na pytanie gubernatora dotyczące jego stanu zdrowia, Biden odpowiedział, że wszystko w porządku i dodał: „To tylko mój mózg”. Jen O’Malley Dillon, przewodnicząca kampanii Bidena, potwierdziła tę uwagę, ale stwierdziła, że ​​prezydent „najwyraźniej żartował, a potem «żartował»”.

READ  Kiedy Peter Navarro trafia do więzienia, słyszy ryk lwów

Starszy rzecznik kampanii Bidena wydał później osobne oświadczenie: „Prezydent Bush położył się spać o 9, a prezydent [Barack] Obama zjadł kolację o 18:30. Normalni prezydenci osiągają równowagę, podobnie jak Joe Biden. „Donald Trump spędzałby połowę dnia na rozmowach o oszczędnościach, programach powodujących recesję w Truth Social, a drugą połowę grając w golfa” – czytamy w raporcie, nie wymieniając nazwiska żadnego prezydenta Busha.

Gubernatorzy Tim Wallis z Minnesoty, Wes Moore ze Maryland i Cathy Hochul z Nowego Jorku powiedzieli reporterom po spotkaniu w Białym Domu, że Biden jest „w tyle”, a prezydent „kwalifikuje się do objęcia tego urzędu”.

Oczekuje się, że przed wyjazdem do Wisconsin prezydent spędzi czwartek w Białym Domu z bliską rodziną, a następnie będzie gospodarzem uroczystości 4 lipca dla żołnierzy i weteranów. Zarówno żona Bidena, Jill Biden, jak i jego syn Hunter Biden zachęcali prezydenta, aby pozostał w wyścigu.

Urlop następuje po dramatycznym dniu dla prezydenta, kiedy członkowie jego własnej partii wzywają go do wycofania się z wyścigu z Trumpem, a kilka sondaży opublikowanych w środę wykazało gwałtowny spadek poparcia po debacie, pozostawiając go w tyle. Republikański pretendent.

Dwie osoby zaznajomione ze sprawą poinformowały, że kilku Demokratów w Izbie Reprezentantów przygotowuje wspólny list, aby zakończyć starania prezydenta o reelekcję.

Walls, Hochul i Moore nie byli jedynymi gubernatorami, którzy pochwalili Bidena w środę. Kilka innych osób, w tym Gavin Newsom z Kalifornii i Gretchen Whitmer z Michigan, opublikowało oświadczenia poparcia dla X w serwisie społecznościowym.

Newsom i Whitmer są faworytami darczyńców na miejsce Bidena. Znawcy partii uważają również, że prezydent poprze swoją wiceprezydent Kamalę Harris, jeśli zdecyduje się wycofać z wyścigu.

Harris (59 l.) jako wiceprezydent cierpiał z powodu niskiego poparcia, ale sondaże prowadzone od czasu debaty sugerują, że poradzi sobie lepiej niż Biden w walce z Trumpem.

READ  Josh Hader podpisał kontrakt z Astros

Wiceprezydent powiedział w środę pracownikom Białego Domu, że popiera Bidena. „Nie ustąpimy. Będziemy podążać za wskazówkami Prezydenta. Będziemy walczyć i zwyciężymy.

Trump i jego najważniejsi doradcy, którzy od zeszłotygodniowej debaty zachowywali się dyskretnie, mówią, że spodziewają się, że Harris zastąpi Bidena na liście Demokratów.

Trump został potajemnie nagrany na swoim polu golfowym w Bedminster w New Jersey, gdy mówił ludziom, że według niego Biden „wyjdzie”. W nagraniu, które pod koniec środy trafiło do Internetu, dodał: „Mam na myśli, że dopadniemy Kamala. . . Jest bardzo zła. Ona jest bardzo żałosna. Ona jest taka podła.”

Opowiedz swój komentarz

Joe Biden kontra Donald Trump: Powiedz nam, jak wybory w USA w 2024 r. wpłyną na Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *