Giełdy wahają się, gdy raport o zatrudnieniu przewyższa oczekiwania

Rezerwa Federalna jest prawie pewna, że ​​na przyszłotygodniowym posiedzeniu politycznym utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Opiera się to na najnowszych raportach urzędników Fed, komentarzach analityków i przewidywaniach rynkowych.

Jednak to, czego bank centralny oczekuje na pozostałe 6 miesięcy roku, jest znacznie mniej pewne.

Czerwcowemu posiedzeniu politycznemu będzie towarzyszył „wykres punktowy”, czyli podsumowanie projekcji wizualizujących oczekiwania bankierów centralnych co do potencjalnych obniżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach i latach.

„Średni wynik dla 24 to najważniejsze pytanie” – napisał Michał Feroli, analityk JPMorgan, przewidział nadchodzące piątkowe spotkanie Fed. „Uważamy, że w tym roku z łatwością pokaże dwie, w porównaniu z trzema na marcowym spotkaniu”.

Od ostatniego posiedzenia banku centralnego dotyczącego polityki stóp procentowych nastroje stały się bardziej pesymistyczne, ponieważ kolejne dane dotyczące inflacji i zatrudnienia wskazują na to, że gospodarka nie jest w stanie obniżyć stóp procentowych.

Wielu inwestorów zastanawia się, jak duże obniżki przewidują urzędnicy Fed.

Oczekuje się, że jastrzębie Fed dokonają w tym roku obniżek stóp procentowych lub nie dokonają ich wcale, powiedział Ferroli. W międzyczasie oczekuje się, że Pigeons zagrają w drugim terminie.

Jeśli chodzi o perspektywę podwyżek stóp procentowych, na którą niektórzy urzędnicy Fed kiwali głowami, Ferroli nie widzi jej w kartach.

Prezes Fed Jerome Powell, którego często uważa się za kiepskiego w konfrontacji czasami ze sprzecznymi danymi, prawdopodobnie przyjmie szerszą perspektywę i pozostanie w wiadomościach, stwierdził Ferroli. Ma on podkreślać, że inflacja uparcie spada, a rynek pracy staje się coraz bardziej zrównoważony dzięki solidnemu wzrostowi.

READ  Morgan Wallen został aresztowany pod zarzutem zrzucenia krzesła z dachu baru w Nashville

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *