Darwin Hamm zwolniony z drużyny Lakers HC po wyjściu z play-offów NBA; Spędziłem 2 sezony w Los Angeles | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

Jevon Moore/ICON Sportswire za pośrednictwem Getty Images

Kadencja Darwina Hamma jako głównego trenera Los Angeles Lakers trwała zaledwie dwa sezony.

Zespół ogłosił w oświadczeniu, że Los Angeles zwolniło Hamma w piątek:

Los Angeles Lakers @Lakersi

Główny trener Darwin Hamm pic.twitter.com/or3Bx2mZ5w Razem z Bartem Wasem Lakers

Lakers zwolnili także asystenta sztabu szkoleniowego Dana Voiga z Los Angeles Times. Według ESPN wśród zwolnionych asystentów znalazł się Phil Handy, który trenował pod okiem Hamma i Franka Vogelów w Los Angeles. Dave’a McMenamina.

Shams Saranya The Athletic and Stadium poinformowało, że Lakers przeprowadzą „szeroko zakrojone” poszukiwania nowego głównego trenera, a wśród kandydatów będą Mike Budenholzer, Kenny Atkinson, JJ Reddick i Ty Lue.

To zaskakujące, biorąc pod uwagę szum wokół trenera po porażce Lakersów z Denver Nuggets w pierwszej rundzie play-offów od pięciu meczów.

Sarania, Jovan Puha i Sam Amick „The Athletic” poinformował o sytuacji po porażce i zauważył, że powrót Hamma jest „wysoce mało prawdopodobny” po „niewłaściwej” porażce posezonowej.

Chociaż krytykowano jego „rotacje, plany gry i brak dostosowań”, w raporcie zauważono, że „wywołał niezadowolenie w szatni”, które stało się „wyraźne” w całej organizacji.

Oczekiwania przed sezonem były duże, ale drużyna Purple and Gold nie rozpoczęła zbyt dobrze przed końcem sezonu posezonowego. Sarania i Buha W styczniu dziennik „The Athletic” doniósł, że wynik 3:9 „wzbudza obawy dotyczące kierunku sezonu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji”.

Obaj stwierdzili, że istnieje „głęboki rozdźwięk” między Hammem a szatnią Lakersów, co „rodzi pytania dotyczące stanowiska głównego trenera” z powodu „niezgody” wynikającej z „niedawnych rotacji i zmian w wyjściowym składzie Hamma, po zmienne rytmy dla wielu graczy w całym składzie.” prowadzi.”

Ogólny brak spójności w Los Angeles był postrzegany jako czynnik przyczyniający się do ogólnej niespójności, ponieważ Hamm próbował nacisnąć odpowiednie przyciski, aby wybrać pretendenta do tytułu mistrzowskiego.

Kiedy Lakers przegrali 24-25 z Atlanta Hawks, wrzawa nie ucichła, a LeBron James wysłał tajemniczy tweet:

James Lebron @król James

⌛️

Grając w Denver Nuggets, Indiana Pacers, Washington Wizards, Milwaukee Bucks, Atlanta Hawks i Detroit Pistons w latach 1996–97–2004–05, Hamm miał mnóstwo doświadczenia jako asystent, zanim dołączył do Lakers, Hawks i Bucks. Główny trener w Los Angeles w kampanii 2022–2023.

Jego zespół osiągnął bilans 43-39 i w swoim spokojnym pierwszym sezonie zajął 7. miejsce w Konferencji Zachodniej. Lakers przemknęli przez Minnesota Timberwolves w fazie play-off, a następnie pokonali Memphis Grizzlies i Golden State Warriors w pierwszych dwóch rundach play-offów.

Chociaż w finale Konferencji Zachodniej zostali pokonani przez Nuggets, ogólne wyniki po sezonie przyćmiły sezon zasadniczy, w którym Los Angeles wyglądało na jedną z dwóch najlepszych drużyn na Zachodzie.

Oczekiwania przed sezonem 2023–2024 mogą być wyższe, niż powinny, ze względu na fazę play-off. W końcu Lakers wrócili do zespołu Jamesa, Anthony’ego Davisa, Austina Reavesa, D’Angelo Russella i Ruiego Hachimury i wyglądali jak pretendenci do tytułu mistrzowskiego.

Jednak ponownie zadowolili się zwycięstwem w fazie play-in z wynikiem 47-35 i tym razem nie byli w stanie zapewnić sobie dobrej passy po sezonie.

READ  Rodzina poinformowała, że ​​z mostu w Baltimore wyłowiono ciało ofiary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *