Dallas Mavericks vs. Wyniki na żywo i statystyki Minnesota Timberwolves — 30 maja 2024 r. GameTracker

MINNEAPOLIS (AP) Luka Doncic był w swoim żywiole, oddając strzały z całego kortu, uciszając publiczność i posyłając przebiegły uśmiech, gdy Dallas Mavericks rozgrywali nokaut.

Teraz jedna z młodych supergwiazd światowego futbolu wybiera się po raz pierwszy na finały NBA.

Danczyk zdobył 20 punktów w pierwszej kwarcie w swojej 36. sesji po sezonie, a Mavericks pokonali Minnesota Timberwolves 124:103 w czwartkowy wieczór i zapewnili sobie pięć meczów do finału Konferencji Zachodniej.

„Poinformował swoich kolegów z drużyny, że nadszedł czas i muszą podnieść poprzeczkę” – powiedział trener Jason Kidd. „Wysłał zaproszenia i wszyscy przyszli”.

Kyrie Irving również zdobył 36 punktów dla drużyny Mavericks, która zdobyła 61% skuteczności, zapewniając 29-punktową przewagę, zanim większość fanów wstała na pierwszą przerwę na przekąskę, aby rozrzedzić niegdyś podekscytowany tłum. W trzeciej kwarcie Mavs mieli passę 36 bramek, co w dalszym ciągu chroniło Timberwolves przed niebezpieczeństwem.

„Kładąc się wczoraj wieczorem do łóżka, a dziś rano rozpoczynając strzelanie, miałem dużo pewności siebie” – powiedział Irving. „Zagramy jeden z naszych najlepszych meczów”.

Przed finałami NBA, które rozpoczną się 6 czerwca w Bostonie, drużyna nr. Zajmujący 5. miejsce Mavs będą potrzebować pełnego tygodnia wolnego. Celtics będą mieli 10 dni przerwy między meczami po pokonaniu Indiany w finale Konferencji Wschodniej.

Trzecie rozstawione Wilki, prowadzone przez Anthony’ego Edwardsa, który zdobył 28 punktów i 28 punktów i 12 zbiórek Karla-Anthony’ego Townsa, wykorzystały miażdżący obronę duet Doncić i Irving, aby pokonać Phoenix w pierwszej rundzie, a następnie się bronić. Denver jest mistrzem w serii siedmiu gier.

„W tej serii nigdy tak naprawdę nie dogadywaliśmy się jako zespół, nawet w jednym meczu” – powiedział Edwards. „W ciągu ostatnich kilku serii wszyscy klikaliśmy w tym samym czasie i tworzyliśmy sceny i takie tam. Tutaj po prostu nie klikaliśmy w tym samym czasie.

READ  JuJu Watkins 51 punktów 15 67 punktów USC Nie. 4 w porażce Stanforda

Irving poprawił swój bilans do 15-1.

Dancic zaczął 4 na 4, uderzając tęczę z wysokości 28 i 31 stóp, po czym z każdym świstem wracał do gadania o śmieciach z kibicami z kortu.

„To mnie motywuje” – powiedział Danczyk. „Teraz wszyscy wiedzą”.

W pierwszej kwarcie zakończył serię 17-1, trafiając na 32 stopy, a po dziewięciu minutach osiągnął wynik 28-5.

„Myślałem, że ustawię dobrą zasłonę, odwróciłem się, a on strzelał z połowy kortu” – powiedział środkowy Daniel Gafford.

Dla Donczyka była to druga kwarta, w której zdobył 20 punktów w posezonowej karierze, po przegranej w finale Konferencji Zachodniej z Golden State w 2022 roku, w której zdobył 21 punktów. Został wybrany MVP serii.

Doncic, który zdobył 14 punktów na 22 i zebrał 10 zbiórek, oraz jego zawzięty pomocnik Irving, który swój pierwszy mistrzowski pierścionek zdobył w Cleveland w 2016 roku, byli gwiazdami serii, gdy Wilki miały dobrą passę w pierwszym sezonie. Gorzkie – ale być może ostatecznie korzystne.

„Nie możesz pominąć żadnego kroku. W przyszłym roku Zachód stanie się potworem, jak to dzieje się co roku. W tym roku zrobiliśmy wiele rzeczy lepiej” – powiedział trener Wolverines, Chris Finch. „Jestem naprawdę dumny z naszych chłopaków. Zbuduj kolejny fundament, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy.

Za każdym razem, gdy nie słychać było gwizdka, nawet gdy poufale i pilnie machał do sędziów, 25-letni Doncic od początku do końca grał z niezachwianą pewnością siebie i niezachwianą radością. Fani wyśmiewali go jako „flopera”. Wykonując rzuty wolne w trzeciej kwarcie, Doncic śmiał się i żartobliwie wypowiadał te słowa razem z nimi.

Nowicjusz Mavs o wzroście ponad 2,5 metra, Derek Lively II, odbił się od skręcenia szyi, które wykluczyło go z gry we wcześniejszej fazie meczu, przywracając pełną ochronę obręczy w połączeniu z Gaffordem, co pomogło przeszkodzić Rudy’emu Gobertowi na słupku i pomogło wszystkim innym spróbować. Uderz w kosz. Gafford miał 11 punktów i dziewięć zbiórek, a Lively dodał dziewięć punktów i osiem zbiórek.

READ  Jen spada po tym, jak Bank Japonii utrzymuje stopy procentowe w pobliżu zera

Edwards, mimo że w 27 meczach play-off zdobył 25 punktów po raz 15., miał problemy z odnalezieniem rytmu wśród wszystkich dwuosobowych drużyn. Wilkom, pomimo całego ich postępu w tym sezonie, przypomniano, że pomimo jego dynamicznych umiejętności i sprzęgłowej mentalności, nadal nie mają mistrzowskiego ataku.

W decydującej pierwszej połowie mieli tak wiele przełomowych posiadania, że ​​trenerzy mieli trudności ze znalezieniem drużyny, która byłaby w stanie grać zsynchronizowaną grą.

Gdy upływały ostatnie sekundy drugiej kwarty, Edwards wjechał na boisko i kopnął piłkę do Kyle’a Andersona w róg, który skierował ją z powrotem do Downs na skrzydle, ale nie udało mu się uzyskać takiego efektu, jakiego oczekiwał. Wrócił do Andersona, który próbował podejść blisko, ale zegar czasu akcji dobiegł końca.

PJ Washington, który zdobył 12 punktów, nagiął ramiona, aby uczcić kolejną zapierającą dech w piersiach linię obrony Mavs.

„Wygrali serię. Wygrali serię. Zasłużyli na tę serię. Gratulacje dla nich i całego ich personelu. Prowadziło ich dwóch światowej klasy graczy, którzy grali na światowym poziomie” – powiedział Finch.

AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i The Associated Press jest surowo zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *