Caitlin Clark i Angel Reese Team WNBA vs. Nazwany pierwszym w historii All-Starem w drużynie USA

Liga ogłosiła we wtorek, że debiutujące gwiazdy, Kaitlyn Clark i Angel Reese, będą członkami Team USA w meczu gwiazd WNBA 2024. Clark zajął pierwsze miejsce na końcowej liście, na którą głosowali fani, stanowiąc 25% ostatecznej listy, a Reese zajął piąte miejsce.

Clark (Fever), Aliyah Baston (Fever), Dierica Hampi (Sparks) i Arike Ogunbowale (Wings) zostali automatycznie uznani za nieaktywnych graczy, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w ogólnym głosowaniu na All-Star. Lista drużyn USA 5 z 5. Reese był jednym z ośmiu zawodników powołanych do drużyny WNBA po zakończeniu ankiety trenerów.

Pozostała część składu to Devanna Bonner (Sun), Alisha Gray (Dream), Breonna Jones (Sun), Jonquel Jones (Liberty), Kayla McBride (Lynx), Kelsey Mitchell (Fever) i Nneka Okwumik (Storm).

Mecz All-Star Game to mecz Team WNBA kontra Team USA w okresie poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r., które odbędą się w Phoenix Footprint Center w sobotę 20 lipca o godzinie 20:30 ET, ABC. Wyzwanie umiejętności i konkurs za 3 punkty odbędą się w piątek o 18:00 ET, ESPN.

Wszyscy gracze drużyny USA otrzymali automatycznie tytuły All-Star WNBA 2024 wybrane przez USA Basketball w zeszłym miesiącu. W skład zespołu wchodzą Nabeesa Collier (Lynx), Kahlia Copper (Mercury), Chelsea Gray (Aces), Brittney Griner (Mercury), Sabrina Ionescu (Liberty), Jewel Lloyd (Storm), Kelsey Plum (Aces), Brenna Stewart (Liberty ). Tam są ), Diana Daraci (Merkury), Alyssa Thomas (Sun), Aja Wilson (Aces) i Jackie Young (Aces).

Członkowie drużyny 3×3, do której należy Hamby, nie byli automatycznie uczestnikami All-Star i nie rywalizowali dla drużyny USA w All-Star Game.

Kaitlyn Clarke i Angel Reese wpadają na siebie.

Caitlin Clark i Angel Reese będą członkami swojej drużyny w swoim pierwszym meczu All-Star. (Zdjęcie: Brian Spurlock/ICON Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

O wstępnym wyborze All-Stars zadecydowali kibice (50%), obecni gracze WNBA przesłani karty do głosowania (25%) oraz ogólnokrajowy panel składający się z autorów wydarzeń sportowych i nadawców (25%). Na kartach do głosowania znalazło się sześciu napastników i dwóch zawodników z obrońcy. Gracze drużyny USA mogą głosować.

READ  Oceny trenerskie NFL 2024: Chargers z oceną „A” za zamach Jima Harbaugha, pozytywny wynik Panthers

10 najlepszych zdobywców głosów otrzymało automatyczne uznanie All-Star, a ci, którzy nie znaleźli się w Team USA, zostali przydzieleni do Team WNBA. Clark (700 735) i Boston (618 680) zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, a za nimi w głosowaniu fanów uplasowali się Wilson (607 300), Stewart (424 135) i Reese (381 518). Wilson i Stewart głosowali w zeszłym roku.

WNBA nie publikowała w przeszłości ogólnych rankingów pierwszej dziesiątki ani rankingów najlepszych fanów, zawodników i mediów. Wypuściło 10 graczy bez rankingu i tylko w kolejności alfabetycznej. Collier, Copper, Ionescu, Stewart, Wilson i Young znaleźli się w pierwszej dziesiątce, ale już grają w drużynie USA. Boston, Clark, Hamby i Ogunbowale uzupełnili grupę i zostali powołani do drużyny WNBA.

Nazwiska kolejnych 36 zdobywców największej liczby głosów (składających się z co najmniej dziewięciu obrońców i 15 napastników) zostały zaprezentowane 12 trenerom WNBA, aby obsadzić pozostałe miejsca w 12-osobowym składzie. Trenerzy nie mogą głosować na własnych zawodników ani na zawodników Team USA, ponieważ zostali już przydzieleni do drużyny All-Star.

Po raz pierwszy w grze wzięło udział dwóch debiutantów od 2014 roku, kiedy w każdym meczu wybierał numer 1 Chiney Ogwumike i numer 8 Shoney Schimmel. Schimmel został starterem, po raz pierwszy od trzech kolejnych sezonów starterem był student pierwszego roku (Maya Moore w 2011 r., Kreiner w 2011 r. i Elena Delle Donne w 2012 r.). Zdobył nagrody MVP.

Taurasi wystąpi w All-Star po raz jedenasty, a jego kolega z drużyny Griner zdobędzie dziesiąty występ w pogoni za ósmym z rzędu złotym medalem w drużynie USA. Griner powrócił do All-Star Game zeszłego lata po otrzymaniu wyróżnienia podczas pobytu w areszcie w Rosji w 2022 roku.

Taurasi i Sue Bird to jedyni gracze, którzy mają na koncie co najmniej 11 dni w All-Star, a Griner zajmuje czwarte miejsce z co najmniej 10 dniami. Środkowy zajmuje trzecie miejsce wraz z Tamiką Catchings.

READ  Prokuratorzy twierdzą, że Hunter Biden zastosuje się do nowego wezwania Partii Republikańskiej, jeśli zostanie wydane ponownie

Ionescu, Plum i Young po raz trzeci wystąpią w All-Star. To trzech z 11 byłych zawodników numer 1 występujących w letnim meczu namiotowym.

Ogwumike jest weteranką WNBA występującą w swoim dziewiątym meczu All-Star. Bonner rozgrywa swój szósty mecz. Zarówno Boston, jak i Mitchell grają od 2023 roku. To dopiero drugi raz w historii serii Fever, kiedy trzech graczy zostało wyróżnionych tytułem All-Stars w tym samym sezonie (w 2007 r. wraz z Catchingsem, Tommym Sutton-Brownem i Anną DeForge).

Team USA ma na swoim koncie 67 występów w All-Star i 98 lat doświadczenia w WNBA. Zespół WNBA ma na swoim koncie 42 występy w All-Star i 78 sezonów doświadczenia w WNBA.

Historycznie rzecz biorąc, WNBA pomija mecze All-Star w latach olimpijskich ze względu na miesięczną przerwę. Jednak w 2021 roku liga wprowadziła format Team USA vs. Team WNBA jako oficjalny mecz All-Star. W przeszłości odbywała się jako osobna wystawa. Ogunbowale poprowadził wszystkich strzelców z 26 punktami do prowadzenia WNBA w 2021 roku przeciwko Team USA. Był to 20. mecz gwiazd WNBA w 28-letniej historii ligi.

Głosowanie fanów pobiło rekordy, zgodnie z tendencjami wzrostowymi oglądalności i frekwencji. Wilson (217 773) i Clark (216 427) prowadzili w sondażach po tygodniu głosowania fanów, przy czym w każdym przypadku Wilson był dwucyfrowy. Wygrał w 2023 roku (95 860) w odstępie dwóch tygodni. Clark otrzymał w tym roku siedem głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *