Brony James spodziewał się wziąć udział w drafcie NBA 2024: źródła

Autorzy: Shams Charania, Lucas Weiss i Sam Veseny

Według źródeł ligowych Brony James, syn supergwiazdy NBA LeBrona Jamesa, zostanie wybrany w drafcie NBA w 2024 roku.

James, który w lipcu ubiegłego roku doznał zawału serca, został dopuszczony do gry przez panel ds. sprawności fizycznej NBA przed powrotem na kort na pierwszy sezon w USC i będzie brał udział we wszystkich zajęciach przeddraftowych, począwszy od NBA Draft Combine. W tym tygodniu.

Chociaż nie był uważany za najlepszego kandydata – James nie został uwzględniony AtletycznyNiedzielny próbny draft po loterii — jego nazwisko i powrót na kort po poważnych problemach zdrowotnych uczyniły go jednym z najwybitniejszych zawodników tegorocznej klasy draftu.

Dodatkową intrygą jest to, czy James i jego ojciec mogliby zostać członkami drużyny. LeBron wyraził chęć zakończenia kariery grając z synem.

Młodszy James, mierzący 180 centymetrów i 210 funtów strażnik, upadł na atak serca podczas lipcowego treningu drużyny USC. Rzecznik rodziny powiedział, że przyczyną zdarzenia była wrodzona wada serca. Lekarze wyrazili zgodę na powrót do treningów cztery miesiące później, a na uczelni zadebiutował 10 grudnia w meczu przeciwko Long Beach State. Zagrał w ostatnich 25 meczach USC, rozpoczynając sześć i notując średnio 4,8 punktu, 2,8 zbiórki i 2,1 asysty w 19,3 minuty.

Pytania o jego przyszłość nasiliły się, gdy w marcu jego trener z college’u w USC, Andy Enfield, odszedł na stanowisko głównego trenera w SMU.

James (19 l.) zgłosił się do draftu NBA 5 kwietnia. Wszedł także na portal transferowy, aby zachować elastyczność podczas pracy dla drużyn NBA.

Po zmianie trenera w USC LeBron powiedział, że Brony „musiał podjąć pewne trudne decyzje” dotyczące swojej przyszłości.

„W ostatecznym rozrachunku Brony jest sobą” – powiedział LeBron w kwietniu.

Decyzja młodszego Jamesa jest ważniejsza dla jego ojca, który do 29 czerwca musi zdecydować, czy wykupić opcję zawodnika wartą 51,4 mln dolarów na sezon 2024–2025. Źródła zespołu podały w zeszłym miesiącu, że Lakers byli otwarci na możliwość pomocy. LeBron buduje i realizuje swoje marzenie o zabawie z synem.

READ  Chiński producent samochodów elektrycznych Neo wypuścił na rynek konkurenta Modelu Y Tesli

LeBron odmówił odpowiedzi na pytanie, czy rozegrał swój ostatni mecz jako Laker po tym, jak Los Angeles zostało wyeliminowane w pierwszej rundzie play-offów NBA przez Denver Nuggets w pięciu meczach.

Draft NBA odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.

Broney gra na pozycji obrońcy 3 i D, który gra twardo, podejmuje dobre decyzje w ataku, robi małe rzeczy, dobrze podaje, szybko przełamuje linie defensywne i atakuje obręcz, gdy tylko nadarzy się okazja. Jest wspaniałym obrońcą, który walczy w punkcie ataku, a jego długość i prędkość stopy pozwalają mu dorównać większości obrońców.

Szał przestępczy Jamesa trwa. W tym roku miał trudności z malowaniem na połowie kortu i nadal nie jest strzelcem podciągającym. W zeszłym sezonie trafił zaledwie 27 procent swoich trójek, chociaż podczas zawodów USC czuł się pewniej i miał wyższe umiejętności strzeleckie, niż wynikało z jego wartości procentowych. — Sam Veseny, autor projektu NBA

(Zdjęcie: Brian Rothmuller / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *