Bitcon, Ether Rise, ponieważ podmioty ubiegające się o fundusze notowane na giełdzie w Hongkongu dla Bitcoin ETF twierdzą, że zostały zatwierdzone

Bitcoina (BTC) wzrosła o 2,8% w ciągu 24 godzin, notując powyżej 66 500 dolarów, a Ether (ETH) Według danych CoinDesk Indices wzrósł on do 3240 dolarów, ponieważ kilku dostawców w Hongkongu oświadczyło, że zostali zatwierdzeni do obsługi funduszy typu spot zajmujących się kryptowalutami (ETF).

China Asset Management, Posera Capital i inni wnioskodawcy opublikowali na platformie mediów społecznościowych WeChat (Weixin), że zostali zatwierdzeni do notowania kasowych funduszy ETF na bitcoiny i etery w Hongkongu. Jednakże ogłoszenia te wydają się wyprzedzić oficjalne oświadczenie Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC), która nie ujawniła listy zatwierdzonych emitentów. Niektóre posty zostały już usunięte.

SFC nie odpowiedziało na e-maile ani telefony z prośbą o komentarz.

Singapurska firma zajmująca się handlem aktywami cyfrowymi QCP Capital stwierdziła w komunikacie prasowym udostępnionym CoinDesk, że ma nadzieję, że fundusze ETF otworzą część popytu instytucjonalnego w azjatyckich godzinach handlu, kiedy zostaną zatwierdzone.

„Uczestnicy poszukujący ekspozycji zawsze byli ograniczeni do godzin w USA, ale teraz oferuje to inwestorom instytucjonalnym alternatywę z Azji” – napisał QCP. „Uważamy, że jest to trend krótkoterminowy, ale istnieją ważne narracje i czynniki napędzające, takie jak wydarzenia makro”.

READ  Kevin Bacon wraca do szkoły średniej „Footloose” z okazji 40. rocznicy powstania filmu Mark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *