Akcje GameStop rosną po tym, jak Roaring Kitty przejmuje ogromne udziały

Otwórz bezpłatnie Editor’s Digest

Akcje GameStop wzrosły w poniedziałek o ponad 60 procent po tym, jak w serwisie Reddit opublikowano informację, że Keith Gill, znany jako Roaring Kitty, zbudował pozycję w borykającym się z trudnościami sprzedawcy gier wideo wartym 181 milionów dolarów.

Konto Gilla w serwisie Reddit pod nazwą DeepFuckingValue opublikowało zdjęcie pod koniec niedzieli, po tym jak przedstawiało go przejmującego udziały w sprzedawcy detalicznym i zajmującego pozycje na opcjach. GameStop wzrósł o 64 procent do ponad 38 dolarów za akcję wkrótce po otwarciu w Nowym Jorku, zanim handel został wstrzymany. Później w popołudniowym handlu akcje spadły aż o jedną trzecią.

Zrzut ekranu wskazywał, że Gill kupił 5 milionów akcji spółki, które po piątkowej cenie zamknięcia kosztowały 21,27 dolarów za sztukę, o wartości 116 milionów dolarów. Zasugerowano również, że posiada on 120 000 opcji kupna z ceną wykonania wynoszącą 20 dolarów. Opcje są warte 65,7 mln dolarów i wygasają 21 czerwca.

Day trader znalazł się w centrum szaleństwa na temat akcji memów w 2021 r., kiedy jego posty w mediach społecznościowych zainspirowały miliony do inwestowania w akcje i wyciskania funduszy hedgingowych, obstawiających spadki akcji. Po trzech latach milczenia Gill pojawił się ponownie na platformie mediów społecznościowych X w zeszłym miesiącu, co spowodowało, że akcje GameStop ponownie poszybowały w górę, choć wzrost szybko wygasł.

Poniedziałkowe działania przedrynkowe wykazały, że „nadal istnieje ogromny apetyt [among the retail crowd] Czy akcje są dobre, czy nie, powiedział Kevin Gordon, starszy strateg inwestycyjny w Charles Schwab.

Według danych S&P Global Market Intelligence około 15 procent wyemitowanych akcji GameStop było zadłużonych – co stanowi przybliżony wskaźnik krótkich odsetek – do zakończenia piątkowej gry, w porównaniu z niecałymi 25 procentami na koniec maja. „Dzisiaj w godzinach handlu w Azji i Europie zaciągnięto bardzo niewiele dodatkowych pożyczek” – stwierdził S&P Global.

READ  Caitlin Clark kończy karierę w domu, gdy Iowa pokonuje Wirginię Zachodnią

Po majowym wzroście akcji GameStop firma ogłosiła plany sprzedaży 45 milionów nowych akcji, pozyskując 933,4 miliona dolarów. Spółka ma opublikować wyniki za pierwszy kwartał 11 czerwca. Według wstępnych wyników ogłoszonych w połowie maja, sprzedaż netto ma spaść o 25 procent rok do roku.

Wykres liniowy odsetka pozostałego do spłaty zadłużenia dramatycznie spadł od początku 2021 r., co pokazuje niskie zainteresowanie GameStop.

W poniedziałek GameStop osiągnął cenę ponad 2300-krotność szacunkowego zysku na akcję na nadchodzący rok, jak wynika z danych Bloomberg. We wczesnym handlu firma dodała do swojej wartości rynkowej prawie 4 miliardy dolarów.

Poniedziałkowa demonstracja przed giełdą zgromadziła w mediach społecznościowych setki wyrazów uznania dla Gilla, a szeroko rozpowszechniony post w serwisie X opisuje go jako „jednego z największych traderów wszechczasów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *