83-letnia kobieta ciężko ranna w wyniku ataku żubrów w Parku Narodowym Yellowstone: urzędnicy

Agencja zauważyła, że ​​żubr wydawał się „utrzymywać pozycję”.

83-letnia kobieta doznała „poważnych obrażeń” po tym, jak została poturbowana przez dzikiego żubra w Parku Narodowym Yellowstone – poinformowały w poniedziałek władze.

Według raportu National Park Service 1 czerwca kobieta z Greenville w Karolinie Południowej spacerowała po parku, kiedy na kilka metrów od niej pojawił się żubr i uniósł ją rogami około stopy nad ziemię.

Agencja zauważyła, że ​​podczas zdarzenia żubr „chronił swoją pozycję”.

Służby ratunkowe w Parku przetransportowały kobietę do Lake Medical Clinic, skąd została przetransportowana drogą lotniczą do Regionalnego Centrum Medycznego we wschodnim Idaho.

Służby podały, że w wyniku zdarzenia kobieta odniosła „poważne obrażenia”, ale nie podały dalszych szczegółów na temat jej obecnego stanu.

Według National Park Service do zdarzenia doszło w pobliżu szlaku Storm Point Trail w jeziorze Yellowstone.

Służba Parku Narodowego poinformowała, że ​​„jeśli zbliża się do ciebie dzika przyroda, odsuń się od osób odwiedzających ten obszar” oraz że odwiedzający są odpowiedzialni za „przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i obserwowanie dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości”.

Urzędnicy zalecają osobom, aby trzymały się w odległości większej niż 25 metrów od wszystkich dużych zwierząt, w tym żubrów, łosi, owiec gruborogych, jeleni, łosi i kojotów, zauważając, że ludzie powinni zachować odległość 100 metrów od niedźwiedzi i wilków.

Służba Parku Narodowego stwierdziła, że ​​żubry zraniły w parku więcej osób niż jakiekolwiek inne zwierzę, zauważając, że krowy są „nieprzewidywalne” i potrafią biegać trzy razy szybciej niż ludzie.

READ  Przedstawiciel GOP Ken Buck opuści Kongres pod koniec przyszłego tygodnia

„Żubry nie są zwierzętami agresywnymi, ale bronią swojej przestrzeni, gdy są zagrożone” – stwierdziła agencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *