4 osoby nie żyją po zderzeniu pojazdu z salonem paznokci na Long Island, podejrzany oskarżony o DWI

Steven Swaley, lat 64, został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Władze podały, że w piątek cztery osoby zginęły, a dziesięć innych zostało rannych, gdy pojazd wjechał w salon paznokci na Long Island.

Policja hrabstwa Suffolk poinformowała w sobotę, że około godziny 16:30 64-letni Steven Swaley jechał Chevy Traverse z dużą prędkością przez parking w Deer Park, przechodząc przez ulicę na inny parking. Następnie Swaley uderzył w przednią szybę Hawaiian Nail & Spa.

Władze podały, że pojazd przejechał prawie całą drogę na tył salonu stylizacji paznokci.

Na miejscu zginęły trzy kobiety i jeden mężczyzna.

Jiancai Chen, 37, z Bayside, Queens; Emilia Renhoek, 30 lat, z Deer Park; Yan Xu, 41 lat, z Flushing, Queens; W sobotę policja zidentyfikowała cztery osoby Zhang i Meizi Zhang z Flushing w stanie Queens jako cztery osoby, które zginęły w wypadku.

Według WABC w Nowym Jorku Rennhack był funkcjonariuszem nowojorskiej policji po służbie. Jak podała stacja, 30-letni funkcjonariusz został przydzielony do 102. komisariatu.

„@NYPD102Pct NYPD opłakuje stratę funkcjonariuszki policji Emilii Renhag” – oznajmił wydział policji w X. „Zginął tragicznie wczoraj podczas pełnienia obowiązków na Long Island. Pamiętajcie o jego rodzinie, przyjaciołach i współpracownikach… Spoczywaj w pokoju”.

10 osób, w tym kierowca, zostało przewiezionych do lokalnego szpitala.

Po katastrofie Swaley z Dix Hills na Long Island był „częściowo przytomny”. Jak poinformowała policja, mężczyzna otrzymał obrażenia niezagrażające życiu i pozostaje w szpitalu.

Jak poinformowała w sobotę policja, mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i zostanie przesłuchany później.

Cztery osoby ranne trafiły do ​​szpitala z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami. Również 5 osób, w tym 12-letnia dziewczynka, zostało ciężko rannych i przebywa na leczeniu w lokalnych szpitalach.

READ  Prokuratorzy twierdzą, że Hunter Biden zastosuje się do nowego wezwania Partii Republikańskiej, jeśli zostanie wydane ponownie

W sobotę burmistrz Nowego Jorku Eric Adams złożył „najgłębsze kondolencje i modlitwy” rodzinie i bliskim funkcjonariusza Renhaga.

„Rozgłosić, że straciliśmy jednego z naszych oddanych urzędników publicznych, nigdy nie jest łatwe – bez względu na okoliczności” – powiedział Adams. W poście na X.

Detektywi policji hrabstwa Suffolk proszą osoby posiadające informacje na temat wypadku o kontakt z jednostką ds. poważnych przestępstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *