USMND przegrało z Urugwajem i odpadło z Copa America

Kansas City, Missouri – Reprezentacja USA mężczyzn odpadła w poniedziałek w krwawej bójce z Copa America 2024.

Jest odpowiednikiem najpotężniejszego Panzer Urugwaj Grupy C. Na godzinę zneutralizował jednego z najbardziej imponujących jak dotąd pretendentów Copa. Wytrzymał zaciekłe walki fizyczne. W ciągu kilku minut ma zdolność do zwycięstwa.

Wystarczy jednak zdobyć bramkę.

90 pełnych napięcia i szalonych minut na stadionie Arrowhead nigdy się nie wydarzyło.

Zamiast tego w kontrowersyjnej drugiej połowie stracili gola Matiasowi Oliveirze z Urugwaju – co wydawało się być na spalonym, ale zostało to potwierdzone w recenzji wideo – i przegrali 1:0.

Grając w tym samym czasie Panama pokonała Boliwię 3:1, pozostawiając Amerykanów na trzecim miejscu.

Po ostatnim gwizdku niektórzy gracze opadli na podłogę; Inne trzymały się w pasie; Inni stali tam, pokonani i oniemiali.

Ostatecznie ich wcześniejsza konkurencja kosztowała ich. Przybyli do Kansas City posiniaczeni i zataczający się, pokonani przez Panamę i spadli na skraj krawędzi w grupie C. Tydzień temu wydawało się to takie proste; Nagle w brzuchu Arrowheada czaiła się porażka, która była gotowa pokonać gigantów tej dyscypliny sportu w wadze muszej, jeśli Stany Zjednoczone nie będą w stanie pokonać Urugwaju.

„Musimy pojechać i rozegrać najlepszy mecz w naszym życiu” – powiedział w czwartek Christian Pulisic.

Przed konfliktem w Urugwaju zrewidował to stwierdzenie; To hiperbola; „Może zachowałem się trochę emocjonalnie” – powiedział. Ale skala zadania i stawka były jasne. „Musimy rozegrać bardzo mocny mecz” – powiedział Pulisic.

Trzydzieści godzin później spróbowali.

Pod pewnymi względami tak było.

Ale Urugwaj był silny. Urugwaj Jest Mocny. Urugwaj był drużyną, która urosła w poniedziałkowym meczu w drugiej połowie i wyprzedziła Stany Zjednoczone. Zespół Urugwaju był mniej pobudzony fizycznie.

Pierwsza połowa była dynamiczna i momentami nierówna. Niezdarne wślizgi powaliły wielu zawodników. Dwóch – Maxi Araujo z Urugwaju i amerykański napastnik Fowler Balogun – opuścili mecze z kontuzjami po zaciętych starciach.

READ  W środę po deszczu północno-wschodnia burza nawiedziła stany środkowoatlantyckie

Zostało również rozproszone przez pobieżnych sędziów. Pewnego razu sędzia Kevin Ortega gwizdnął na faul amerykańskiego obrońcy Chrisa Richardsa i ukarał go żółtą kartką, co później pozwoliło Urugwajowi wykorzystać przewagę. Powstała szansa prawie doprowadziła do pierwszego gola, ale Tim Ream odpowiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, Stany Zjednoczone dorównały intensywnością Urugwajowi – co nie było łatwym zadaniem. Amerykanie zagrali dobrze przez pierwsze 30 minut, co było niewielkim zwycięstwem, biorąc pod uwagę siłę urugwajskiej drużyny Marcelo Bielsy.

Jednak, jak to często bywa pod okiem głównego trenera Grega Berhaldera, nie udało im się zdobyć bramki. Strzelili zaledwie 0,3 z 1,3 oczekiwanych bramek Urugwaju.

„To znaczy, dobrze rozpoczęliśmy mecz i wnieśliśmy dużo energii”. Pulisic powiedział po meczu„Ale ostatecznie zabrakło nam jakości. Czułem, że daliśmy z siebie wszystko, ale nie mogliśmy znaleźć rozwiązania, które pozwoliłoby uzyskać wynik”.

W innym meczu Grupy C z Boliwią Panama strzeliła gola w 22. minucie, a Stany Zjednoczone strzeliły gola. Niektóre jakość; Musi coś stworzyć.

Na kilka krótkich minut drugiej połowy Boliwia tchnęła życie w USMNT. Boliwijczycy zremisowali z Panamą. Gdyby oba mecze zakończyły się remisem, USA awansowałyby do rundy pucharowej dzięki różnicy bramek.

Jednak niecałą minutę po tym, jak bramka Boliwii została potwierdzona w analizie wideo, Amerykanie stracili stały fragment gry.

Następnie Panama cofnęła się o sekundę i zdobyła trzecią bramkę.

Urugwaj utrzymał się, zapewniając zwycięstwo 1:0 i wysyłając amerykańskich zawodników do szatni, aby zmierzyć się z porażką opuszczającą Copa America.

Ronald Araujo z Urugwaju walczy o posiadanie piłki z Timem Reamem ze Stanów Zjednoczonych podczas meczu grupy C Copa America. (Zdjęcie: Michael Reeves/Getty Images)

Urugwaj awansował do ćwierćfinału Copa America 2024 po zwycięstwie 1:0 nad USMNT w poniedziałek w Kansas City. (Zdjęcie: Michael Reeves/Getty Images)

Błąkali się, kruszyli, kruszyli i popadali w rozpacz szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. W poprzednich tygodniach wielu pytano o oczekiwania i punkty odniesienia wobec Copa; Według zewnętrznych założeń szansa w ćwierćfinale byłaby akceptowalna, a półfinał udany, jednak niektórzy zawodnicy poszli dalej: Dlaczego nie spróbować go pokonać?

Niektórzy nawet zdawali się rozważać porażkę na poziomie zespołu. Jak dotąd było to spowodowane najwyraźniej zawyżonym poczuciem własnej wartości USMNT. Byłoby to oczywiście ogromnym rozczarowaniem.

READ  ŁAMANIE: Pierwsze rendery Galaxy Z Fold 6 ukazują bardziej elegancki wygląd

Ale tak się stało i teraz oczy wszystkich zwrócą się na to, co będzie dalej. Zwrócą się do dyrektora sportowego futbolu amerykańskiego Matta Crockera i Berhaltera. Większość fanów i ekspertów zgadza się teraz, że tak chcieć należy oddalić. Czy on tam będzie? Jeśli tak, kto go zastąpi? Jeśli nie, jak zareaguje on i USMNT?

Reprezentacja, w większości do lat 23, pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu jeszcze w tym miesiącu. Jednak dla USMNT jako całości następne 18 miesięcy będzie stosunkowo jałowe. Będą monotonne, niskie przyjaźnie. Będą nudne konkursy regionalne.

To jest Copa America awaria Powiesiliby ich wszystkich, bo to był konkurs na podniesienie planu; To krok w stronę Mistrzostw Świata 2026 w Ameryce Północnej. Zamiast tego Stany Zjednoczone wejdą w rok 2026 z w przybliżeniu zerowym dowodem na to, że mogą dorównać elicie międzynarodowej piłki nożnej.

Oto jak wyglądał mecz w czasie rzeczywistym:

Relacja na żywo dobiegła końca72 aktualizacje

 • Pełny etat: USA 0-1 Urugwaj

  USMNT zostało oficjalnie wyeliminowane z Copa America. Urugwaj wygrał grupę C, a Panama zajęła drugie miejsce.

 • 90′ Doliczone 6 minut dogrywki

 • 89′ Zmienniki

  Rezerwowi Darwina Nuneza i Sebastiana Caceresa za Manuela Ugarta w Urugwaju Luisa Suareza. Greg Berhalter w miejsce Tima Reama zastępuje Malika Tillmana.

 • 79′ Zmiana

  Haji Wright zastępuje Joe Scally’ego w USMNT.

 • Oficjalna frekwencja na stadionie Arrowhead: 55 460

 • 72′ Zmiana

  Greg Berhalter zmienia Josha Sargenta w miejsce Yunusa Musy.

 • Cel potwierdzony

 • 66′ Urugwaj zdobywa bramkę, ale jest ona sprawdzana!

  Matias Oliveira powrócił na prowadzenie w Urugwaju, ale jego recenzja jest w toku

 • Boliwia zdobywa punkt, a USA zajmują 2. miejsce w grupie

 • Urugwaj zaczął narzucać grę

  Kilka „prawie” chwil dla La Celeste na początku drugiej połowy. Ugruntowali swoją pozycję jako najlepszy zespół tutaj. Ameryka musi iść dalej (i, wiesz, znaleźć cel)

 • 50′ Główka Mathiasa Viny leci obok bramki

 • Znowu w toku…

  Z większą liczbą scrumów i pełnokrwistych wyzwań.

  Weston McKenney stwarza sobie okazję w pierwszej połowie drugiej połowy, ale traci równowagę i posłał piłkę nad poprzeczką z 20 jardów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *