Senat zatwierdza 200. sędziego Bidena, co Demokraci nazywają „kamieniem milowym”.

Waszyngton – W środę Senat zatwierdził 200. nominację na sędziego prezydenta Bidena, przewyższając liczbę nominacji na sędziów federalnych dokonanych przez jego dwóch ostatnich poprzedników podczas ich prezydentury.

Senat dokonał tego kamienia milowego, głosując za zatwierdzeniem Angeli Martinez w środę, po zatwierdzeniu Krissy Lanham we wtorek. Z ich potwierdzeniami p. Biden mianował 42 sędziów amerykańskich sądów apelacyjnych, 155 sędziów amerykańskich sądów rejonowych i dwóch Międzynarodowego Trybunału Handlu. W 2022 r. mianował sędziego Sądu Najwyższego Ketanjiego Browna Jacksona Spotkanie tworzące historię Została pierwszą czarnoskórą kobietą zasiadającą w Sądzie Najwyższym kraju.

W federalnym sądownictwie dostępnych jest ponad 40 wolnych stanowisk i 28 przyszłych wakatów, Według amerykańskich sądów. Pan. Biden ma w kolejce dwa tuziny kandydatów. W kraju pracuje ponad 860 uznanych sędziów.

„Sędziowie mają znaczenie” – stwierdził prezydent w oświadczeniu, upamiętniając 200. zobowiązanie. „Ci mężczyźni i kobiety mają władzę do zapewnienia lub odebrania podstawowych praw. Czy kobiety mają swobodę podejmowania własnych decyzji dotyczących zdrowia reprodukcyjnego, czy Amerykanie mają wolność głosowania, czy pracownicy mają swobodę zrzeszania się i zarabiania na życie dla swoich rodzin oraz czy dzieci mają swobodę oddychania czystym powietrzem i picia czystej wody.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer nazwał te potwierdzenia „ogromnym kamieniem milowym”, stwierdzając, że 200 sędziów, którzy zatwierdzili Martineza w Senacie przed głosowaniem, „obejmuje najbardziej zróżnicowany zestaw nominacji sędziowskich za kadencji jakiegokolwiek prezydenta w historii Ameryki”.

„Potężny federalny skład sądowy, w którym zasiadają dożywotnie nominacje, powinien odzwierciedlać Amerykę” – powiedział. „Dotarcie do tego punktu zajęło dużo czasu”.

Schumer nazwał to „bardzo dobrym dniem dla Ameryki”.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer rozmawia z senatorem Dickiem Turbinem przed corocznym orędziem o stanie Unii wygłoszonym 7 marca 2024 r. w Waszyngtonie.

Shawn Thew / Getty Images


Przewodniczący Komitetu Sądownictwa Dick Durbin Mr. Pochwalił nominacje sędziowskie Bidena jako „najlepsze w naszym sądownictwie”.

„To niezwykła grupa sędziów, którzy orzekają uczciwie i powściągliwie. Sędziowie ci szanują praworządność, trzymają się precedensów, a przede wszystkim odpowiadają wyłącznie przed Konstytucją” – stwierdził Demokrata ze stanu Illinois w komentarzu przed obradami Senatu.

Pan. Durbin podkreślił także różnorodność zawodową i demograficzną kandydatów Bidena. Powiedział, że Senat przeszedł do historii, zatwierdzając do amerykańskich sądów apelacyjnych więcej czarnych kobiet niż wszyscy poprzedni prezydenci.

Wybory sądownictwa Bidena

Pan. Liczba nominacji sędziowskich Bidena jest nieco większa niż nominacji byłego prezydenta Donalda Trumpa na tym etapie jego czwartego roku urzędowania. Biorąc pod uwagę harmonogram prac Senatu przed listopadowymi wyborami, wielu senatorom Demokratów w stanach wygranych przez Trumpa w 2020 r. może mieć trudności z przekroczeniem liczby 234 sędziów powołanych przez Trumpa do składu federalnego podczas jego pierwszej i jedynej kadencji. Odwiedźcie ich miejsca i najprawdopodobniej spędźcie najbliższe miesiące na szlaku kampanii.

„Myślę, że to dość istotne, jeśli weźmie się pod uwagę, z czym się mierzyliśmy” – powiedział Durbin we wtorek CBS News o tym kamieniu milowym, zwracając uwagę na wąski podział składu Senatu i przewagę jednego głosu Demokratów w Senackiej Komisji Sądownictwa. Rozważa nominacje Prezydenta. W Senacie zasiada 48 Demokratów, 49 Republikanów i trzech niezależnych, którzy na ogół głosują wraz z Demokratami. Do zatwierdzenia nominacji sędziowskiej wymagana jest zwykła większość 51 głosów.

Pan. Durbin kibicował pracy Senatu nad zatwierdzeniem nominacji Bidena na sędziów, wyjaśnił jednak, dlaczego trudno będzie dorównać lub przekroczyć liczbę potwierdzoną za rządów Trumpa.

„To trudne, ponieważ pod koniec nastąpił zryw, kiedy Trump dał mu seta, a w tym secie pracowało kilkunastu sędziów, może więcej” – dodał Durbin. „Jeśli uda nam się uzyskać takie traktowanie ze strony senatora McConnella, myślę, że nam się to uda”.

Pod rządami Trumpa wzrosło skupienie uwagi na nominacjach sędziowskich Aby zmienić kształt sądownictwa federalnego. Jego nominacje do Sądu Najwyższego były być może najtrwalszym i najbardziej konsekwentnym działaniem w czasie jego prezydentury. Trump mianował trzech sędziów Sądu Najwyższego, zwiększając jego konserwatywną większość do 6-3. Sąd Najwyższy ma to zrobić od czasu zakończenia jego kadencji w styczniu 2021 r Roe v. Wade upadł I Zakończono akcję afirmatywną w szkolnictwie wyższymi gotowy do wydawania wyroków Ograniczenie federalnego organu regulacyjnego W nadchodzących tygodniach.

Pan. Biden podkreślił różnorodność w nominacjach sędziowskich Zawodowe doświadczenie Prezydent postanowił służyć pośród nich.

Jest Biały Dom Podkreślono przy oświadczeniu Prezydent wybiera nową rundę kandydatów na sędziów, którzy spełniają jego „pochodzenie osobiste i zawodowe – co stanowi obietnicę dopilnowania, aby sądy krajowe odzwierciedlały różnorodność, która jest jednym z naszych największych atutów jako narodu”.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy urzędowania p. Biden zrównał się z liczbą kandydatów nominowanych przez byłego prezydenta Baracka Obamę do federalnych sądów apelacyjnych, którzy pełnili funkcję obrońców publicznych. Według Konferencji Przywódców Praw Obywatelskich i Człowieka ponad 40% osób mianowanych dożywotnio pełniło funkcję obrońców publicznych lub pełnomocników ds. praw obywatelskich lub pracowało na rzecz ochrony praw obywatelskich i praw człowieka.

Ponadto, jak wynika z notatki, wśród sędziów zatwierdzonych przez prezydenta 127 to kobiety, 125 to mężczyźni kolorowi, a 79 to kobiety kolorowe. Pan. 11 sędziów wybranych przez Bidena to osoby LGBTQ, co odpowiada rekordowi Obamy w zakresie większości sędziów otwarcie LGBTQ powołanych do składu federalnego. Nawet Prezydent Został mianowany pierwszym amerykańskim muzułmaninem Sędzia federalny Zahid Qureshi w historii Ameryki dla Federalnego Sądu Okręgowego w New Jersey.

„200. dożywotnie zatwierdzenie przez sąd za kadencji tej administracji jest ważnym kamieniem milowym do uczczenia i wezwaniem do działania w celu poczynienia dalszych postępów” – stwierdziła w oświadczeniu prezes i dyrektor generalna Leadership Conference Maya Wiley. „Musimy pilnie stworzyć sprawiedliwy wymiar sprawiedliwości, który będzie działał dla nas wszystkich. Zasługujemy na sądownictwo, które stoi na straży wolności obywatelskich i Konstytucji”.

READ  Justin Timberlake został aresztowany i oskarżony o DWI, a następnie zwolniony z aresztu policyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *