Richard Slayman zmarł 7 tygodni po historycznym przeszczepie nerki od świni


Mężczyzna z Massachusetts zmarł w ten weekend, siedem tygodni po wykonaniu pierwszego przeszczepu nerki u świni.

grać

Według Massachusetts General Hospital, w którym w marcu przeprowadzono przeszczep, Richard Slayman, pierwsza osoba, której przeszczepiono nerkę od świni, zmarł.

W oświadczeniu wydanym późną sobotą zespół przeszczepiający stwierdził, że „nic nie wskazuje”, aby śmierć Slaymana była wynikiem przeszczepu, który szpital uznał za główne osiągnięcie naukowe.

Slayman (62 l.), kierownik ds. systemów w Departamencie Transportu stanu Massachusetts, przeszedł już przeszczep ludzkiej nerki, którą trzeba było usunąć z powodu powikłań, i trzy razy w tygodniu zmagał się z dializą, kiedy zgodził się zostać królikiem doświadczalnym. – Proces moczowy.

Kiedy ogłoszono, że operacja się powiodła, zespół Mass General stwierdził, że przeszczepienie zwierzęcia na człowieka, znane jako ksenotransplantacja, oferuje możliwość rozwiązania problemu niedoborów narządów ludzkich i realną opcję dla setek tysięcy dializowanych Amerykanów. .

Wyglądało na to, że Slayman wraca do zdrowia. Zaczął chodzić w ciągu kilku dni od zabiegu przeprowadzonego 16 marca i został wypisany ze szpitala 3 kwietnia.

W sobotnim oświadczeniu szpitala znalazły się komentarze członków rodziny, którzy wyrazili „głęboko zasmuceni” jego śmiercią, ale byli wdzięczni za dodatkowe siedem tygodni spędzonych ze Sleimanem. Doceniali świadomość, że jego udział w badaniach zainspirował innych.

„Miliony ludzi na całym świecie znają historię Ricka. „Czuliśmy – i nadal czujemy – nadzieję, jaką dał pacjentom desperacko czekającym na przeszczep” – czytamy w oświadczeniu.

Członkowie zespołu transplantacyjnego Mass General, z których niektórzy leczyli Slaymana od lat, chwalili jego hojność i życzliwość oraz opisali go jako „latarnię nadziei” dla innych pacjentów. „Jesteśmy głęboko wdzięczni za jego wiarę i chęć rozwoju dziedziny ksenotransplantacji” – stwierdził zespół.

READ  SpaceX wystrzeliwuje dwie rakiety z dwóch plaż w dwugłowicowym statku Starlink

Dwóch pacjentów, którym wszczepiono serca świni w Centrum Medycznym Uniwersytetu Maryland, zmarło w ciągu dwóch miesięcy od zabiegu w latach 2022 i 2023.

Kobieta, której 12 kwietnia w szpitalu NYU Langone Health przeszczepiono świńską nerkę, nadal wraca do zdrowia. Doktor Robert Montgomery, który kieruje Instytutem Transplantologii Langone na Uniwersytecie Nowojorskim, powiedział USA TODAY w oświadczeniu, że jego serce i nerki „funkcjonują optymalnie”.

„Podczas gdy przebywa na intensywnej terapii, po długiej historii trudnych problemów zdrowotnych, widzimy poprawę” – powiedział Montgomery. „Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni uda nam się umieścić ją na odwyku, abyśmy mogli zabrać ją do domu, do rodziny”.

Narządy świń wykorzystywane do przeszczepów pochodzą od zwierząt, które zostały poddane edycji genetycznej w celu zmniejszenia ryzyka odrzucenia ich narządów przez ludzki układ odpornościowy. Odrzucenie, które jest częste w przypadku przeszczepów z człowieka na człowieka, może być śmiertelne Jeden z pacjentów po przeszczepie sercaZmarł sześć tygodni po operacji. W pozostałych dwóch nie ma informacji o odrzuceniu.

Z Karen Weintraub można się skontaktować pod adresem [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *