Prognoza huraganów: NOAA wydaje rzadkie ostrzeżenie o „wysokim ryzyku” w przypadku intensywnych huraganów o długim szlaku

Niektóre tornada utrzymują się po zmroku, a nawet w nocy.

Według National Oceanic and Atmospheric Administration w poniedziałek prognozuje się, że w Oklahomie i innych pobliskich stanach wystąpi potencjalnie intensywny i historyczny huragan.

Centrum przewidywania burz NOAA w Norman w stanie Oklahoma wydało najwyższe możliwe ostrzeżenie o trudnych warunkach pogodowych w związku z kilkoma intensywnymi tornadami o długim torze w poniedziałkowe popołudnie i wieczór.

Niektóre tornada trwają po zmroku i przez całą noc. Cyklony nocne są bardzo niebezpieczne.

To pierwsze w tym roku oznaczenie „wysokiego ryzyka” w przypadku silnych burz i pierwsze w Oklahomie od 2019 r.

Prognoza dla Alei Tornadów uwzględnia potencjał wystąpienia bardzo silnych burz od Nebraski po Teksas, szczególnie w Kansas i Oklahomie.

Oczekuje się, że burze pojawią się i ostatecznie, tak szybko jak to możliwe, utworzą linię superkomórek maszerujących na wschód, przy wszystkich możliwych trudnych warunkach pogodowych.

Możliwe jest pojawienie się kilku silnych tornad z gigantycznym gradem wielkości piłki do softballu. Niszczycielskie burze mogą powodować wiatr dochodzący do 80 mil na godzinę.

O 15:00 czasu wschodniego burze zaczną się formować od Nebraski po Kansas – od Kearney w Nebrasce po Hays w Kansas.

Gdy nadejdą burze, mogą szybko wybuchnąć i początkowo „pojawić się znikąd”, dlatego wszyscy muszą zachować czujność, szczególnie na obszarach, gdzie się zaczynają.

Zegarki Tornado są wydawane zanim rozwiną się burze. Ludzie muszą być gotowi na wszystko szybko, gdy zostanie im to zaoferowane.

READ  Red Bull Racing zawieszony z pensjonariuszem, który poskarżył się na Christiana Hornera: dowody

Wydano ostrzeżenie dotyczące tornada w przypadku „wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji” dla południowo-środkowego Kansas (w tym Wichita), dużej części Oklahomy (w tym OKC) i północnego Teksasu (w tym Wichita Falls) do godziny 12:00 czasu wschodniego.

Od godziny 18:00 czasu wschodniego od Nebraski po środkową Oklahomę szybko rozwijają się burze. W tym czasie możliwe są silne tornada o długim torze, w tym gigantyczny grad do rozmiarów softballu.

Burze będą przesuwać się na wschód około godziny 20:00.

Więcej burz może rozwinąć się do godziny 12:00 czasu wschodniego na wschód od Oklahoma City, które zostało zniszczone przez tornado pod koniec kwietnia. Następnie rozwija się linia burz od Tulsa w Oklahomie, przez Joplin w stanie Missouri, do Kansas City w stanie Missouri, przy czym możliwe są wszystkie formy trudnych warunków pogodowych.

Linia biegnie przez noc na wschód i ostatecznie zanika, gdy o wschodzie słońca dociera do Paducah w stanie Kentucky.

Nowa energia przyniesie nowe szanse na burze we wtorek i środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *