Izba Reprezentantów stanu Arizona głosuje za uchyleniem ustawy o aborcji z 1864 r., teraz trafia do Senatu stanu

Kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów stanu Arizona zatwierdziła w środę uchylenie 1864 Aborcja Ustawodawstwo, które zakazałoby prawie wszystkich aborcji, wysłało projekt do Senatu stanowego.

Senat stanowy ma zająć się ustawą 1 maja. Ustawa z 1864 r. ma wejść w życie 8 czerwca i unieważnić obecny 15-tygodniowy zakaz aborcji.

Podczas środowej kontrowersyjnej sesji trzech Republikanów dołączyło do wszystkich Demokratów większością 32 do 28 głosów, aby odrzucić spikera Izby Reprezentantów GOP Bena Tomę, który dwukrotnie blokował prace nad ustawą. Republikanie kontrolują izbę większością 31 do 29.

Na początku tego miesiąca stanowy Sąd Najwyższy orzekł, że 160-letnie prawo zakazujące niemal wszystkich aborcji może zostać wyegzekwowane – zabraniając tej procedury we wszystkich przypadkach z wyjątkiem ratowania życia matki.

Zapytany we wtorek, co sądzi o wysiłkach Demokratów mających na celu uchylenie ustawy w legislaturze stanu Arizona. Zakaz aborcji z 1864 r Zanim weszło w życie, Demokratyczna posłanka Stephanie Stahl z Hamilton roześmiała się.

Aborcja w Arizonie
Spiker Izby Reprezentantów Ben Tamm, R-Peoria, przerywa przemówienie, obserwując głosowanie w sprawie proponowanego uchylenia całkowitego zakazu aborcji w Arizonie, zatwierdzonego przez Izbę Stanową w środę, 24 kwietnia 2024 r., w Phoenix.

Rossa D. Franklina / AB


„Powiedziano mi, że jutro możemy uzyskać czyste odwołanie, ale kto wie, prawda?” – stwierdził Stahl Hamilton. „Kto wie, kto traci nerwy, wiesz, w noc przed świtem? Albo kilka minut wcześniej, wiesz? Wiem, że musimy próbować. A mieszkańcy Arizony muszą zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby temu zapobiec. Zakazać tego. „

W środę Stahl Hamilton, jeden z Republikanów, który dołączył do Partii Demokratycznej, Rep. Matt Kress powiedział, że jest „wdzięczny” za umożliwienie mu przyjścia do urn w środę.

Ustawa jest „o krok bliżej do uchylenia” – stwierdziła Stahl Hamilton. Rozwiązanie to trafia teraz do Senatu stanowego.

Gubernator Arizony Katie Hobbs, demokratka, Opublikuj na X „Izba w końcu zdecydowała się postąpić słusznie i uchylić całkowity zakaz aborcji z 1864 r.” – powiedział, dodając, że wezwał Senat, aby zrobił to samo i „natychmiast wysłał uchylenie na moje biurko”.

Grupa antyaborcyjna „Prawo do życia” w Arizonie planuje zorganizować się na Kapitolu stanu, wzywając ustawodawców do sprzeciwu się tym wysiłkom.

READ  Kanał żeglugowy Baltimore zostanie częściowo ponownie otwarty do końca kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *