Gwiazda golfa Scotty Scheffler aresztowany przed drugą rundą mistrzostw PGA: raport

Został aresztowany godzinę po strasznym wypadku w pobliżu pola golfowego. Według oświadczenia wydanego przez Departament Policji Metro w Louisville, mężczyzna próbujący przejść przez ulicę w pobliżu pola, na którym odbywają się mistrzostwa PGA, został potrącony i zabity przez autobus około 5 rano.

Według raportów ESPN blokady dróg i zamieszanie związane z katastrofą sprawiły, że Scheffler minął policję na miejscu zdarzenia.

„Dziś rano postępowałem zgodnie ze wskazówkami funkcjonariuszy policji” – powiedział Scheffler w oświadczeniu w mediach społecznościowych. „To bardzo zagmatwana sytuacja, co zrozumiałe, biorąc pod uwagę wcześniejszy tragiczny wypadek, doszło do ogromnego niezrozumienia tego, co myślałem, że powinienem zrobić. Nigdy nie chcę ignorować żadnych instrukcji. Jestem pewny siebie. Muszę to po prostu zignorować i skupić się dzisiaj na golfie.”

Scheffler został zwolniony z więzienia po przetworzeniu około 8:40 czasu lokalnego i wrócił na pole golfowe na godzinę przed swoim czasem gry o 10:08. Uzyskał wynik 6 poniżej 66 i pomimo deszczowych warunków pod koniec rundy znalazł się w pierwszej piątce.

„Policjant próbował zaatakować samochód Schefflera, po czym Scheffler zatrzymał swój pojazd przy wjeździe do Walhalli” – mówi reporter ESPN Jeff Darlington, który był świadkiem bójki przed nim. „Następnie funkcjonariusz policji zaczął krzyczeć na Schefflera, aby wysiadł z samochodu. Gdy Scheffler wychodził z pojazdu, funkcjonariusz pchnął Schefflera na samochód i natychmiast zakuł go w kajdanki. Obecnie przetrzymuje się go na tylnym siedzeniu radiowozu.”

READ  Po superwtorku Rona McDaniel rezygnuje ze stanowiska przewodniczącej Komitetu Narodowego Partii Republikańskiej

Z policyjnego raportu wynika, że ​​Scheffler odrzucił prośbę policjanta, pociągnął detektywa na ziemię i „przyspieszył do przodu”. Funkcjonariusz został zabrany do szpitala z „bólem, obrzękiem i zasinieniem lewego nadgarstka i kolana”. W raporcie napisano, że spodnie mundurowe detektywa „warte około 80 dolarów zostały tak uszkodzone, że nie dało się ich naprawić”.

Według raportu policyjnego Schefflerowi postawiono obecnie zarzuty napaści drugiego stopnia na funkcjonariusza policji, wyrządzenia szkody trzeciego stopnia, lekkomyślnej jazdy i zignorowania sygnalizacji świetlnej funkcjonariusza kierującego ruchem.

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Jefferson „nadal otrzymuje informacje” w sprawie Schefflera, „przeanalizuje je i podejmie odpowiednie działania” – oznajmił w piątkowym popołudniu rzecznik Josh Abner.

Scheffler ma zostać postawiony w stan oskarżenia we wtorek rano.

„Wciąż mam wrażenie, że kręci mi się w głowie” – powiedział Scheffler na konferencji prasowej po rundzie. „Nie do końca potrafię wyjaśnić, co wydarzyło się dzisiejszego ranka. Spędziłem trochę czasu w celi. To był mój pierwszy raz. Wiesz, to była część mojej rozgrzewki. Po prostu tam czekałem i zacząłem. Nadal mogłem wyjść i pobawić się podczas rozgrzewki, więc zacząłem trzymać się rutyny i starać się dzisiaj utrzymać jak najniższe tętno.

PGA of America stwierdziło w oświadczeniu: „Naszą główną troską jest rodzina Johna Millsa, który stracił życie w tragicznym wypadku, wracając dziś rano do pracy. Podczas gdy my, lokalni urzędnicy, sprawdzamy, co wydarzyło się w związku z incydent z udziałem Scotty’ego Schefflera i po zakończeniu procesu prawnego zapytania należy kierować do prawnika Schefflera lub władz lokalnych.

READ  Jerry Krauss: „Haniebna” tyrada skierowana do zmarłego dyrektora generalnego Chicago Bulls podczas uroczystości Ring of Honor

Policja z Louisville podała, że ​​wypadek opóźnił rozpoczęcie drugiej rundy mistrzostw PGA. Pierwotnie mecz Schefflera miał wystartować o godzinie 8:50, ale po wypadku został opóźniony do 10:08.

Wydział ruchu drogowego LMPD prowadzi dochodzenie i w poprzednim zdarzeniu nie było innych obrażeń.

Scheffler (27 l.) wygrał w tym roku cztery turnieje podczas tournée, w tym dominujący występ na The Masters w kwietniu – było to jego drugie zwycięstwo w Masters i drugie zwycięstwo w turnieju głównym. W marcu zwyciężył także w turniejach namiotowych Arnold Palmer Invitational i The Players Championship.

W pierwszej rundzie PGA Championship, która odbyła się w tym tygodniu, uzyskał wynik 4 do 67 lat – co było jego drugim celem w tym roku – i pięcioma strzałami oddał lidera Xandera Schauffele.

Scheffler zarobił 61 milionów dolarów na samym turnieju PGA Tour, co daje mu 10. miejsce w historii. Według wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *