Główne amerykańskie serwisy informacyjne wzywają Trumpa i Bidena do zaangażowania się w debatę

Napisano dwanaście głównych krajowych organizacji informacyjnych List W niedzielę zapytamy potencjalnych kandydatów na prezydenta Joe Bidena I Donalda Trumpa Wyborcy muszą wyrazić zgodę na udział w transmitowanych w telewizji debatach wyborczych, zanim pójdą do urn w listopadzie.

„Jeśli jest jedna rzecz, co do której Amerykanie mogą się zgodzić w tym spolaryzowanym czasie, to jest nią to, że stawka w tych wyborach jest wyjątkowo wysoka” – napisały stacje, w tym ABC, CBS, NBC, CNN, Fox i PBS.

„W tym kontekście nic nie zastąpi kandydatów omawiających między sobą, a przed narodem amerykańskim, swoje wizje przyszłości naszego narodu” – kontynuowano w liście.

Zauważając, że debaty „mają bogatą tradycję” w amerykańskiej demokracji i „odegrały kluczową rolę w każdych wyborach prezydenckich” w ciągu ostatniego półwiecza, sygnatariusze wezwali kandydatów do „publicznego wyrażenia swojego poparcia i chęci udziału”. W ramach debat zaplanowanych przez Bezpartyjną Komisję ds. Debatów Prezydenckich w miesiącach poprzedzających wybory zaplanowano obecnie trzy konkursy.

Niezwykła prośba wynika z faktu, że obaj kandydaci unikali debat w swoich prawyborach. atut Publicznie ignorowane W każdej z debat prowadzonych przez Komitet Narodowy Republikanów wskazywano na dwucyfrową przewagę Bidena w trakcie kampanii. Cicho odmówił Apel do platformy debaty od głównych przeciwników.

Choć Trump głośno odmawiał dzielenia sceny z innymi Republikanami, od miesięcy próbował wciągnąć prezydenta do debaty publicznej. Na wiecu na początku tego miesiąca on Żartował Biden z pustą mównicą na scenie. „To jest dla Joe Bidena. Próbuję nakłonić go do debaty” – powiedział Trump. „Próbuję nakłonić Krzywego Joe do debaty. W każdej chwili w dowolnym miejscu. W czwartek urzędnicy kampanii Trumpa Susie Wiles I Chrisa Lacivity wysłał list Zwróciła się do Komisji ds. Debatów Prezydenckich o zorganizowanie większej liczby niż zwykle trzech konkursów.

Obecny prezydent Demokratów jest bardzo sceptyczny co do dzielenia sceny z Trumpem. Zapytany w marcu przez reportera, czy wziąłby udział w debacie, Biden odpowiedział odpowiedział To zależy [Trump’s] zachowanie.”

READ  Scarlett Johansson twierdzi, że OpenAI zdarło jej głos na potrzeby ChatGPT

Trump i Biden dwukrotnie debatowali podczas wyścigu o prezydenturę w 2020 r. (trzecia zaplanowana debata została odwołana po tym, jak ówczesny prezydent Trump zaraził się Covid-19). Komisja ds. Debatów Prezydenckich uznała zachowanie obecnego domniemanego kandydata Partii Republikańskiej podczas pierwszej debaty za bardzo destrukcyjne wprowadzony Przycisk wyciszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *