Gdy Kanada zdobywa złoto w sztafecie 4×100 metrów, Amerykanie są skazani na porażkę dzięki podaniu pałeczki

Saint-Denis, Francja – Nie kwalifikuje się. W sztafecie 4×100 mężczyzn w Ameryce trwa susza medalowa.

Zła wymiana zdań między prowadzącym Christianem Colemanem a Kennym Bednarekiem pozbawiła ich szans na medal, co oznacza, że ​​Amerykanie po raz piąty z rzędu nie trafili na podium olimpijskie. Podczas wymiany zdań Coleman wpadł na plecy Bednarka. W rezultacie Bednarek, który w czwartek zdobył srebrny medal na 200 m, całkowicie się zatrzymał.

Kanada zdobyła złoto w najszybszym finale Andre de Grasse. Republika Południowej Afryki, piątek. Wielka Brytania Brąz.

Kyrie King, trzeci zawodnik USA, zrobił wszystko, co mógł, aby zmniejszyć stratę po błędzie Paytona. Srebrny medalista na 100 m Fred Kerley uzyskał czas 8,79 sekundy. To jednak dało USA dopiero siódme miejsce. Oto, jak bardzo odstraszyła ich ta pierwsza wymiana zdań.

Jednak jest w porządku. Po weryfikacji USA zostały zdyskwalifikowane, ponieważ wymiana Coleman-Bednarek odbyła się poza strefą wymiany.

Spojrzenie na koniec. (Zdjęcie: Richard Heathcote / Getty Images)

Stany Zjednoczone nie zdobyły medalu olimpijskiego w sztafecie 4×100 mężczyzn od 2004 roku, kiedy to Shaun Crawford, Justin Gatlin, Kobe Miller i Maurice Greene zdobyli srebro w Atenach. Pomimo ogromnego talentu, zmagania olimpijskie trwały nadal pomimo wyjazdu Jamajki.

Zaczęli rozmawiać o tym, że Noah Lyles zachorował na Covid-19. Na Mistrzostwach Świata w 2023 r. był głównym filarem drużyny, gdy Lyles, Kerley, Coleman i Brandon Carnes pokonali Włochy i Jamajkę. A sukcesy Amerykanów na 100 i 200 metrów (po dwa medale każdy) sprawiły, że poczuli się jak zamek na podium.

Jednak biorąc pod uwagę udział Stanów Zjednoczonych w sztafecie 4×100 mężczyzn, od 20 lat nie wszystko układało się dobrze. Dla Kanady, która w Tokio zdobyła srebro, był to pierwszy złoty medal w wyścigu od 1996 roku w Atlancie.