Finały NBA: Zespół Celtics – prowadzony przez Jaysona Tatuma i MVP serii Jaylena Browna – zdominował Mavericks w piątym meczu i zdobył dla swojej drużyny 18. mistrzostwo NBA.

Po raz 18. w historii drużyny Boston Celtics zostają mistrzami NBA.

W poniedziałek Celtics prowadzili 9:0 w pierwszej kwarcie piątego meczu finałów NBA i nigdy nie oglądali się za siebie na drodze do dominującego zwycięstwa 106:88 nad Dallas Mavericks. Zwycięstwo przypieczętowało zwycięstwo 4:1 w finałach NBA i zapewniło drużynie tytuł pierwszy od 2008 roku.

Celtics po raz pierwszy w tym finale założyli swoje klasyczne zielone stroje. Dali występ godny tych barw. To pasuje do zespołu, który w sezonie zasadniczym zanotował 64 zwycięstwa w NBA i odnotował najlepszą poprawę w rankingach w historii ligi.

Zrobili to bezpiecznie w poniedziałek. Udało im się to w 3 sekundy. Udało im się to z gwiazdami Jaysonem Tatumem i Jaylenem Brownem na czele. To było godne zakończenie przełomowego sezonu celtyckiego.

Boston strzelił pierwszy w poniedziałek, obejmując prowadzenie 9-2 po pierwszych trzech wiadrach Jrue Holidaya. Dallas odrobił straty w ostatnich dwóch minutach kwarty, zmniejszając przewagę do 19-18. Jednak seria 9:0 na koniec kwarty sprawiła, że ​​Boston prowadził do 28:18.

W drugiej kwarcie sytuacja się powtórzyła, a Payton Pritchard uderzył zza połowy kortu i powiększył prowadzenie Bostonu do 21 punktów.

Dallas nigdy nie doszedł do siebie.

Po przerwie Celtics nie zawiedli. Boston w trzeciej kwarcie powiększył swoje prowadzenie do 26 punktów i ani razu nie stracił dystansu, by ponownie uderzyć w Dallas. Koronacja czwartej ćwiartki.

W poniedziałkowy wieczór Tatum objął stery zarówno jako strzelec, jak i rozgrywający, a Brown, Holiday i Kristaps Porcishis odgrywali kluczowe role podczas finałów. Poprowadził mecz z 31 punktami i 11 asystami, a do tego miał osiem zbiórek i dwa przechwyty. Tylko dwa razy odwrócił piłkę.

Kiedy było już po wszystkim, ogarnięty wzruszeniem ukrył twarz w dłoniach, gdy z krokwi spadło konfetti. Później świętowała ze swoim synem Jasonem Jr.

Brown dodał 21 punktów, osiem zbiórek, sześć asyst i dwa przechwyty. W całej serii notował średnio 20,8 punktu, 5,4 zbiórki i pięć asyst, co zapewniło mu tytuł MVP finałów. Może dodać trofeum do swojej kolekcji wraz ze sprzętem MVP finałów Konferencji Wschodniej i na zawsze uciszyć krytyków jego kontraktu supermax. Jego lewa ręka.

Derrick White ponownie spisał się znakomicie po obu stronach boiska z 14 punktami, ośmioma zbiórkami, dwoma przechwytami i blokiem. Dotrzymywał tempa Celtics w 4 z 8 prób z dystansu.

READ  Akcje GameStop rosną po tym, jak Roaring Kitty przejmuje ogromne udziały

Holiday – brakujący element, który ma już na koncie mistrzostwa dla dwóch różnych franczyz – dodał 15 punktów, 11 zbiórek i cztery asysty, najwięcej w drużynie.

Jako zespół Celtics zdominowali drugą bramkę 51-35. Wymusili 13 strat Mavericks, jednocześnie oddając piłkę siedem razy. Kończąc motyw przewodni całej serii, Boston miał znaczną przewagę na linii rzutów wolnych, wykonując 17 z 20 (85%) prób. Dallas odpowiedział, trafiając 7 z 13 (53,8%).

Celtics stracili 3 bramki po przerwie przy 13 z 39 (33,3%) prób w sumie. Jednak zdobyli 21-punktową przewagę do przerwy, trafiając 10 z 21 (47,6%) zza łuku.

Zespół Mavericks, który utrzymał się w czwartej grze, pozostawił wszystko na parkiecie w Dallas. W poniedziałkowy wieczór Mavericks zostali pokonani od pierwszej minuty i nie stanowili większego wyzwania dla potężnej drużyny Celtics.

Luka Doncic poprowadził Dallas z 28 punktami, 12 zbiórkami, pięcioma asystami i trzema przechwytami. Miał problemy z 3 (2 z 9) i nie miał większego problemu w obronie. Siedem razy odwracał piłkę.

Były Celtic Kyrie Irving, który często występował w 1. i 2. meczach w Bostonie, w poniedziałkowy wieczór odrabiał straty w 5 z 16 próbach w parterze, po czym wielokrotnie był wygwizdany przez kibiców gospodarzy. Skończył z 15 punktami i dziewięcioma asystami.

Dla Celtics mistrzostwo zmienia tradycje na kilku poziomach.

Ogólnie rzecz biorąc, Celtics odzyskali wyłączne posiadanie listy mistrzów wszechczasów NBA. Lakers zdobyli wcześniej osiem tytułów mistrzowskich przeciwko Bostonowi od 1986 roku, w tym trzy tytuły bez odpowiedzi od 2008 roku, kiedy Celtics zremisowali 17 tytułów. Boston ponownie wyróżnia się swoimi 18. mistrzostwami.

Tatum i Brown posiadają teraz certyfikaty. Zespół All-Star był wielokrotnie przesłuchiwany i krytykowany za to, że w ciągu poprzednich sześciu sezonów był wspólną twarzą serii na największych scenach. Byli zaskoczeni w dwóch finałach Konferencji Wschodniej z udziałem Miami Heat, a Stephen Curry i Golden State Warriors świętowali mistrzostwo w 2022 roku w TD Garden. Te pytania już nie są aktualne.

Jayson Tatum zagrał w poniedziałkowym zwycięstwie nad Dallas w meczu o mistrzostwo.  (Elsa/Getty Images)

Jayson Tatum zagrał w poniedziałkowym zwycięstwie nad Dallas w meczu o mistrzostwo. (Elsa/Getty Images)

Tatum i Brown dołączają teraz do uświęconej listy, na której znajdują się Kevin Garnett, Paul Pierce, Larry Bird, Robert Parrish, Kevin McHale, Dennis Johnson, JoJo White, Dave Cowens, John Havlicek, Bob Cousy i Bill Russell. chwała

READ  Raper Sean Kingston aresztowany po nalocie na rezydencję na Florydzie: szeryf

Prezes Basketball Operations Brad Stevens w 2021 roku przeniósł swój wyjątkowy umysł na temat koszykówki z bocznej linii Celtics do biura. Nie zadowalając się tym, że mu się nie udało, nadal majstrował przy składzie i ostatecznie podjął posunięcia decydujące o mistrzostwie, w tym przejęcie Al Horford, Holiday i nie tylko. White i Porsche – decyzje, które zbiegły się z trudnymi decyzjami, takimi jak rozstanie z ulubieńcami franczyzy, Marcusem Smartem i All-Star Kembą Walkerem.

Główny trener Joe Mazzulla – po skandalicznym odejściu Ime Udoki, który awansował w 2022 roku – wywołał krytykę przez cały swój pierwszy sezon, który zakończył się tuż przed finałami NBA. Teraz jest mistrzem w swoim drugim sezonie jako główny trener NBA.

Dla Celtics te mistrzostwa nie są postrzegane jako koniec, ale jako początek. Tatum (26 lat) i Brown (27) osiągają swój szczyt, a ich celem jest dalsze umacnianie swoich nazwisk w chwale serii Celtics. Ale jaki był początek tego sezonu mistrzowskiego.

Relacja na żywo dobiegła końca62 aktualizacje

• Celtics są mistrzami NBA

Prowadzeni przez Jaysona Tatuma i Jaylena Browna Boston pokonał Dallas 106-88 w piątym meczu w Bostonie i zdobył 18. mistrzostwo NBA dla serii. Tatum miał 31 punktów, 11 asyst i 8 zbiórek, a Brown miał 21 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

• MVP?

Dziś wieczorem przy linii faul skandowano MVP zarówno Browna, jak i Tatuma. Wygląda na to, że głosowanie podzielone.

• Nigdy nie widziałem zawodnika, który nie radziłby sobie dobrze w takim budynku jak ten z Kyrie.

• Dallas miało swoje okazje. 7 z 29 z 3. Wiele z nich jest otwartych. Dancic i Irving mieli 1 na 12 z 3.

• Po trzech kwartach Celtics prowadzili 86:67

Jayson Tatum i Jaylen Brown zdobyli dla Bostonu 37 punktów, a Kyrie Irving zdobył 9 punktów, trafiając 3 z 12 celnych strzałów dla Dallas, a Celtics prowadzili 86-67.

• Celtics mieli zaledwie 9 punktów drugiej szansy na 12 zbiórek w ataku. Jednak sposób, w jaki kibice gospodarzy reagowali na każdą deskę, krok po kroku, wysysał część życia z Dallas.

• Luka Doncic ma obecnie 1 wynik na 21 rzutów za trzy punkty w finałach NBA

• Josh Green chce przedłużyć tę passę! Koleś ma 4 na 4 z głębi.

• Luca uspokaja się

Luca zadowala się skoczkami. Zraniony, zmęczony, czy co tam, nawet nie próbował podejść do krawędzi. Kiedy Al Horford był sam na szczycie tabeli, nie próbował niczego innego, jak tylko wycofać się i obecnie ma 0 na 5 z trzech.

• Al Horford nadal ma się dobrze

Al Horford jest 17 lat starszy od Dereka Lively’ego II i wykorzystuje każdą uncję siły swojego staruszka, aby znęcać się nad nim pod koszem i doprowadzić do faulu. Horford miał mocny początek trzeciej kwarty.

• Celtics trafili 3s

Celtics wygrywają 12 z 23 z zakresu trzech punktów Ala Horforda. Siedmiu członków ośmioosobowej rotacji w Bostonie zostało głęboko powiązanych. (Porzingis jest wyjątkiem). Wyprzedzają Dallas o 18 punktów.

• Tatum dokończy

Pierwsza połowa Jaysona Tatuma: 16 punktów, cztery zbiórki, dziewięć asyst, zero strat. Ale bardziej imponujące jest to, że wydaje się, że wypędza swoje demony dotarcia do krawędzi i niewystarczającego wykończenia. Pod koniec drugiego kwartału wszystkie jego produkcje, z wyjątkiem Step-Back 3, były już w kolorze i felgach.