Clippers obrońcy Russella Westbrooka pauzują na czas nieokreślony po złamaniu lewej ręki w zwycięskim meczu z Wizards

Russell Westbrook pauzuje na czas nieokreślony.

Weteran Los Angeles Clippers złamał lewą rękę podczas piątkowego wieczoru, w którym zwyciężył 140-115 z Washington Wizards na Crypto.com Arena – potwierdził zespół. Szczegóły złamanej ręki nie są jeszcze znane. Nie jest jasne, czy będzie potrzebował operacji i czy będzie mógł wrócić w którymkolwiek momencie sezonu.

Westbrook doznał kontuzji lewej ręki na początku drugiej kwarty. Będąc na gardzie, próbował sięgnąć od tyłu i wypchnąć piłkę z rąk obrońcy Wizards, Jordana Poole’a. Westbrook szybko rozprostował lewe ramię i było widać lekki ból, ale pozostał w grze.

Westbrook ponownie wyciągnął lewe ramię w następnym przystanku meczu. Ostatecznie opuścił boisko i nigdy nie wrócił.

Westbrook stał się drugim zawodnikiem w lidze, który w piątkowy wieczór doznał złamania lewej ręki. Gwiazda Toronto Raptors, Scotty Barnes, zrobił to samo podczas przegranej z Golden State Warriors.

W piątek Westbrook miał sześć punktów i jedną asystę w ciągu 10 minut na ławce rezerwowych. 35-latek wszedł na piątkowy mecz, notując średnio 11,1 punktu i 5,2 zbiórek w swoim pierwszym pełnym sezonie w Clippers.

Russell Westbrook złamał lewą rękę podczas meczu Clippers z Wizards w piątkowy wieczór na Crypto.com Arena.Russell Westbrook złamał lewą rękę podczas meczu Clippers z Wizards w piątkowy wieczór na Crypto.com Arena.

Russell Westbrook złamał lewą rękę podczas meczu Clippers z Wizards w piątkowy wieczór na Crypto.com Arena. (Ronald Martinez/Getty Images)

Clippers, którzy w połowie trzeciej kwarty ogłosili kontuzję Westbrooka, do przerwy prowadzili Wizards 14 punktami. Następnie w drugiej połowie Clippers z łatwością wyszli na prowadzenie i bez żadnych problemów odnieśli 25-punktowe zwycięstwo. W trzeciej kwarcie utrzymali Wizards na poziomie zaledwie 21 punktów, a jako zespół popełnili zaledwie osiem strat.

Kyle Kuzma poprowadził Waszyngton z 32 punktami i siedmioma zbiórkami. Poole dodał 16 punktów z ławki rezerwowych. Wizards mają obecnie bilans 9-51 w sezonie, co jest najgorszym wynikiem w lidze.

READ  Pistons przerywają passę 28 porażek z rzędu dzięki zwycięstwu nad Raptors: Detroit w końcu znajduje sposób na zwycięstwo

James Harden prowadził Clippers z 28 punktami i ośmioma asystami, Kawhi Leonard dodał 27 punktów i dziewięć zbiórek, a Paul George zakończył mecz z 22 punktami. Clippers jako zespół trafiali lepiej niż 57% z gry.

Zwycięstwo to przerwało passę dwóch porażek Clippers, którzy od przerwy w All-Star wygrali zaledwie dwa z pięciu meczów. Mają bilans 38-20 i w niedzielę udadzą się na Konferencję Zachodnią, aby zmierzyć się z Minnesota Timberwolves.