Carlos Algarz wypada z Australian Open po porażce z Alexandrem Zverevem

Carlos Algarz opuścił Australian Open po czterosetowej porażce z Alexandrem Zverevem w ćwierćfinale.

Zverev, wysoki i potężny Niemiec, wykorzystał rzadką przerwę 20-letniego Algaraza, który przegrał w czterech setach w najgorsze w historii pierwsze 90 minut. Wielki Szlem wygrywa w karierze Hiszpana.

Algaraz popełniał błędy od początku do końca, po czym na chwilę odnalazł swój rytm i rozegrał nieskazitelny tie-break pod koniec trzeciego seta, ale to nie wystarczyło. Końcowy wynik 6:1, 6:3, 6:7, 6:4.

Półfinał French Open 2022 przeciwko Rafaelowi Nadalowi był największym zwycięstwem Zvereva od czasu kontuzji kostki. Po opuszczeniu całego sezonu większość ubiegłego roku spędził na odzyskiwaniu sił i powrocie do formy. Dzięki temu w 2020 roku dotarł na sam szczyt tytułu US Open.

Jednak Algarz, aktualny mistrz Wimbledonu, szybko stał się jedną z największych gwiazd tej dyscypliny i młodym numerem 1 na świecie, gdy w 2022 r. osiągnie szczyt w tym sporcie. Przez ostatnie trzy lata był wymieniany jako następca. Roger Federer to najwyraźniej „Wielka Trójka” Novaka Djokovica i Rafaela Nadala i w dużej mierze spełnił te oczekiwania, gdy pozwoliła na to jego podatna na kontuzje sylwetka.

„To był dla mnie dobry mecz, awans do ćwierćfinału i granie dobrego tenisa” – powiedział Alcaraz. „Jest mi smutno z powodu mojej dzisiejszej pozycji, ponieważ grałem dobry tenis, poprzednia runda była bardzo pewna siebie. Dobrze serwowałem. Ale ogólnie wychodzę z meczu zadowolony.

„Zapominając o dzisiejszej sytuacji. Dobry mecz ćwierćfinałowy Wielkiego Szlema. Nie tego szukałem, ale nie było źle. Szkoda, że ​​zacząłem mecz w taki sposób, w jaki go zakończyłem. Ale taki jest tenis.”

Zverev świętuje zwycięstwo (Cameron Spencer/Getty Images)

Frustracja Algarreza zaczęła wrzeć na początku pierwszego seta. Kiedy raz po raz tęsknił, krzyczał na siebie i swoje pudełko treningowe, szukając odpowiedzi, których nigdy nie znalazł. Jego zwykle niebezpieczny drop shot prawie nie istnieje.

READ  Jak obejrzeć dzisiejszą walkę Tyson Fury kontra Oleksandr Usyk: Pełna karta, gdzie transmitować i nie tylko

Słabość Zvereva zaczęła się pod koniec trzeciego seta, kiedy serwował przed meczem przy stanie 5:3. Jego pierwszy serwis nagle stał się zawodny, a forhend znacznie osłabł – dwie charakterystyczne oznaki zdenerwowania.

Algaraz złamał go po raz pierwszy przez cały wieczór, a następnie zremisował płynnym wolejem. Machał rakietą do publiczności, słysząc wzmocnienie, które przyszło tak naturalnie w jego krótkiej karierze, która obejmuje już dwa tytuły Wielkiego Szlema.

Zverev jednak zebrał siły i podjął ostatnie uderzenie, a decydujące przełamanie nastąpiło w dziewiątym gemie czwartego seta, a już w jedenastej próbie zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej piątce turnieju Slam.

Zwycięstwo było nieprawdopodobnym kolejnym krokiem dla Zvereva, a dla turnieju kiepskim awansem do półfinału.

W maju ma stanąć przed sądem pod zarzutem przemocy domowej, o czym gra nie chciała rozmawiać.