Carlos Algarz pokonał Novaka Djokovica w swoim drugim z rzędu finale Wimbledonu i zdobył swój czwarty tytuł wielkoszlemowy.

LONDYN (AP) Carlos Algarz pokonał Novaka Djokovica 6:2, 6:2, 7:6 (4). Wimbledonu Finał mężczyzn odbędzie się w niedzielę, a 21-latek będzie walczył o swój czwarty tytuł Wielkiego Szlema.

To był rewanż Ostatni rok Mecz o mistrzostwo na trawniku All England Club’s Lawn Algary Wygrana w pięciu setach.

Grał przed publicznością na korcie centralnym, w skład której wchodziła także Kate, Księżniczka WaliiPodczas rzadkiego publicznego wystąpienia od czasu ogłoszenia, że ​​ma raka, Algaraz miała dość łatwe życie, aż do momentu, w którym potknęła się, trzymając trzy punkty meczowe, i wygrała 5-4 w trzecim secie.

Algaras jednak przegrupował się i po zeszłym miesiącu zdobył swoje drugie główne trofeum z rzędu. Zwycięstwo na mączce podczas French Open.

Hiszpan zdobył swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy jako nastolatek podczas turnieju US Open 2022 i żaden mężczyzna nie zgromadził więcej sprzętu do turniejów wielkoszlemowych przed ukończeniem 22 lat.

W głównym finale zwyciężył 4:0.

The 37-letni Djoković, ubrana w szary rękaw na chirurgicznie naprawionym prawym kolanie, odmówiono jej ubiegania się o ósmy tytuł mistrza Wimbledonu i 25. miejsce w klasyfikacji generalnej. On Rozerwał łąkotkę Operację przeprowadzono 3 czerwca w Roland Garros i dwa dni później w Paryżu.

W ciągu niecałych sześciu tygodni Djokovic w niedzielę nie był w najlepszej formie – i Algaraz z pewnością miał z tym coś wspólnego.

„Zwłaszcza w pierwszych dwóch setach poziom tenisa nie był dla mnie odpowiedni” – powiedział Djokovic, na którego liście gości znajdowała się dwójka dzieci. „Dzisiaj miał wszystko. Próbowałem go naciskać. … Nie tak miało być”.

Kiedy Algaraz był o krok od zwycięstwa, sytuacja w końcu stała się nieco intrygująca, ponieważ niektórzy widzowie skandowali dwusylabowy pseudonim Djokovica: „No-le! No-le!” – podczas gdy pozostali odpowiedzieli chórem: „Chodźmy, Carlos, chodźmy!”

W trzecim secie Algaraz podwyższył 5-4, 40-love. Stracił swój pierwszy punkt w mistrzostwach po podwójnym błędzie, rozpoczynając serię pięciu błędów, które zapewniły punkty Djokovicowi. Poszło wstecz. Wolej z forhendu. Przedramię. Kolejne przedramię. To był jedyny raz, kiedy Djokovic pokonał Algareza we wszystkich rozgrywkach.

READ  Putin mówi, że Rosja i Korea Północna pomogą sobie nawzajem w przypadku ataku, przenosząc stosunki na „nowy poziom”

Nagle zrobiło się 5. Nagle Algaraz został zaskoczony. Nagle można zaufać Djokovicowi.

Jednak w następnym dogrywce Alcaraz zdobył czwarty punkt meczowy i tym razem zachował spokój. Wkrótce wspinał się po trybunach, aby przytulić swojego trenera, Juana Carlosa Ferrero i innych.

Dwie i pół godziny wcześniej początek zdawał się zapowiadać walkę w tę i z powrotem – i to tak długo, że niektórzy mogli martwić się, czy dotrą do pubu lub do łóżka na czas, aby obejrzeć Anglię. W meczu piłki nożnej mężczyzn zmierzy się z Hiszpanią Finał Mistrzostw Europy Niedzielny wieczór w Niemczech. Algaraz miał oczywiście wrodzoną pasję.

W meczu padło siedem dwójek i 20 punktów w ciągu 14 minut, a obaj zawodnicy mieli swoje najlepsze momenty. Djokovic biegnie, ślizga się i rozciąga w obronie. Powrót zwycięzców przez Algaras. Po mocnym powrocie do serwisu z prędkością 202 km/h i przyjęciu szerokiego forhendu od Djokovica, Algarez wykorzystał swoją piątą szansę na przełamanie.

Do trzeciego seta była to najbardziej zacięta część spotkania.

Nie oznacza to, że nie ma oznak sprytu w inny sposób. Wydaje się, że decyzja ta nie budzi żadnych wątpliwości.

Djoković popełnił podwójny błąd i w pierwszym secie objął prowadzenie 5:1. Włożył woleja do siatki, ale po przerwie nie mógł rozpocząć drugiej akcji, a na koniec popełnił podwójny błąd.

To było rozdzierające wnętrzności i nie do wszystkiego Djokovic był przyzwyczajony. Po pierwsze, kwestia jego wieku i kolana, która rodzi poważne pytania co do jego zdolności do rywalizacji na Wimbledonie.

Według jego relacji Djokovic nie odczuwał bólu i był w stanie powrócić do swojego zwykłego entuzjazmu zaledwie w trzecim lub czwartym meczu w ciągu dwóch tygodni. W to częściowo pochmurne popołudnie, przy temperaturze sięgającej 20 stopni Celsjusza, Djokovic widział kilka świetnych strzałów Alcaraza – między punktami, podczas lądowania po serwisie lub stąpania boso po ciepłym piasku plaży. Przechodź bez pogoni.

READ  Kowboje, RB Ezekiel Elliott zgadza się na warunki ponownego spotkania

Djokovic nie trafiał w swoje zwykłe woleje i po awansie zdobył 27 z 53 punktów.

Po zamieszaniu, które miało zakończyć wczesną wymianę 11 uderzeń, Djokovic westchnął i podszedł do bocznego siedzenia, aby chwycić fioletowo-zielony ręcznik i wytrzeć pot. Jego wyraz twarzy: „No dalej, Carlitos, wybierz kogoś w swoim wieku”.

Algarez był świetny pod każdym względem, od podstaw po strzały, których nikt inny by nie wykonał, a przy tym niewiele wyciągał. Pewnego razu rzucił się, owinął rakietę wokół pleców i posłał piłkę nad siatką, chociaż Djokovic przesunął się znad głowy i zdobył punkt. Algarez pobiegł przez alejkę, by zdobyć zwycięzcę forhendu w grze podwójnej. Punkty zdobywane rzutami zrzutowymi. Smack rozwija prędkość maksymalną 219 km/h. Zdobywszy 14 break pointów, wykorzystując pięć i walcząc tylko z trzema, pomimo postępu w meczu z Djokoviciem, wielu uważało się za najlepszych powracających.

Czego Algaras nie może zrobić?

Dwa dni przed finałem Djokovic pochwalił Algaraza: „Widzę wiele podobieństw między mną a nim. To jego największa zaleta. …Posiada umiejętności pozwalające na równą grę na każdej nawierzchni i dostosowanie się danego dnia do danego przeciwnika Jest więc graczem bardzo wszechstronnym, bardzo kompletnym.