Stany Zjednoczone zdobyły swój pierwszy złoty medal w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

USA zdobyły swój pierwszy złoty medal Igrzyska Olimpijskie w Paryżu Po dobrym występie w sobotniej sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.

Zespół – Jack Alexi, Chris Giuliano, Hunter Armstrong i Caleba Dressela – dobiegł do mety ze stratą 1,07 sekundy do srebrnej medalistki Australii. Włosi zdobyli brąz.

Chris Guiliano, Hunter Armstrong i Jack Alexey ze Stanów Zjednoczonych świętują zdobycie złota w finale sztafety 4×100 m stylem dowolnym mężczyzn pierwszego dnia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w Paris La Defense Arena 27 lipca 2024 r. w Nanterre we Francji.

/Getty Images

Reprezentacja USA zdobywała złoto na 10 z 13 ostatnich igrzysk olimpijskich. Było to ósme złoto olimpijskie Dressela.

Wcześniej w sobotę, kiedy Stany Zjednoczone zdobyły swój pierwszy medal w Paryżu, Sarah Bacon (27 l.) i Cassidy Cook (29 l.) Srebro zdobył w konkursie trampoliny synchronicznej na 3 m. Amerykańska para zdobyła 314,64 punktów, plasując się na drugim miejscu za Chińczykami Zhang Yani i Chen Yiwen.

Katie Ledecky zdobyła brąz w biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet

W sobotę Katie Ledecky zdobyła złoto w biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet po wygranej Australijki Ariarne Titmus. Tytuł olimpijski.

Tidmus, znany jako „Terminator”, dał Ledecky’emu drugą porażkę z rzędu na Paris La Defense Arena w turnieju wygranym przez 27-letniego Amerykanina w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Amerykanka Katie Ledecky (z tyłu) gratuluje złotej medalistce Ariarne Titmus (z przodu) z Australii po finale biegu na 400 m stylem dowolnym kobiet w Paris La Defense Arena podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

OLI SCARF/AFP za pośrednictwem Getty Images

Titmus prowadził od początku do końca, malując paznokcie na australijski żółty kolor. Stanęła przed najtrudniejszym wyzwaniem, jakie stawiło jej kanadyjskie wydarzenie Summer McIntosh, ale wygrała z łatwością w 3 minuty i 57,49 sekundy.

McIntosh zdobył srebrny medal z czasem 3:58,37. Ledecky zdobył brąz z czasem 4:00,86.

Srebrna medalistka Summer McIntosh z Kanady, złota medalistka Ariarne Titmus z Australii i brązowa medalistka Kady Ledecky ze Stanów Zjednoczonych.

Po sobotnim wyścigu niezwykle utytułowany Ledecky ma na swoim koncie sześć złotych medali indywidualnych – najwięcej ze wszystkich Pływaczka w historii igrzysk olimpijskich. Trzecie miejsce było jego 11. medalem olimpijskim w klasyfikacji generalnej.

Titmus ma obecnie w swoim rosnącym życiorysie trzy indywidualne zwycięstwa olimpijskie. Ona ma 200 lat i 400 za darmo w TokioPokonując Ledecky’ego, chciał powtórzyć ten sam dublet w Paryżu.

Ledecky jeszcze nie skończył. Uniknął ponownego spotkania z Titmusem na 200 m za darmo, ale Amerykanin wyglądał na złotego w obu przypadkach. 800 i 1500 gatunek.

USA zdobywają srebro w sztafecie kobiet

Drużyna USA przegrała z Australią w sztafecie 4×100 m i zdobyła srebrny medal. Chiny zdobyły brąz.

Amerykanki Kate Douglas, Gretchen Walsh, Tori Huske i Simone Manuel świętują zdobycie srebrnego medalu w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym kobiet.

Amerykańska sztafeta w składzie Kate Douglas, Gretchen Walsh, Tori Huske i Simone Manuel ustanowiła nowy rekord Ameryki w czasie 3:30,20 minuty. To mniej niż 2 sekundy od australijskiego wyniku 3:28,92, który jest nowym rekordem olimpijskim i czwartym z rzędu tytułem olimpijskim tego kraju w tej imprezie.

Australijczycy, którzy ustanowili w tej imprezie rekord świata, utrzymali także swój poprzedni rekord olimpijski wynoszący 3:29,69, który ustanowili w Tokio.

Do tej pory Stany Zjednoczone zdobyły pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Amerykańska kolarka Chloe Tigert zdobyła brąz w jeździe indywidualnej na czas kobiet w kolarstwie szosowym.

READ  JP Morgan spodziewa się w tym roku obniżyć stopę bazową o 100 punktów bazowych