II ogólnopolskie badanie polskich pielgrzymów do Santiago de Compostela 2019

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Właśnie trwa II edycja ogólnopolskiego badania polskich pielgrzymów Camino de Santiago. Pierwsza, zrealizowana w 2016 roku okazała się dużym sukcesem dzięki wsparciu ze strony polskiego środowiska Dróg św. Jakuba w Polsce. Ponad 1000 osób wypełniło ankietę i na bazie tych odpowiedzi powstał duży raport, z którym można zapoznać się tutaj. Badanie realizowane jest przez Pawła Chmielowskiego z Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych TRiC oraz Łukasza Śledzieckiego, socjologa, autora bloga Gdzie Indziej. Merytoryczną konsultację zapewnia portal Caminodelavida, który jest inicjatorem badania.

Tegoroczna edycja badania realizowana jest pod patronatem Biura Radcy do spraw Turystyki Ambasady Hiszpanii i Turismo de Galicia (Xunta de Galicia).

Xunta de Galicia jest również fundatorem nagród dla uczestników badania, którzy odpowiedzą na pytanie konkursowe znajdujące się w ankiecie. Można wygrać gadżety oznaczone logo Xacobeo czy zwiedzanie Portico de la Gloria w katedrze w Santiago de Compostela.

BADANIE PIELGRZYMÓW - WEŹ UDZIAŁ

Ankieta dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/2ZoRPBr

Zatem, serdecznie prosimy o dystrybucję informacji o badaniu. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób z ankietą. Badanie jest realizowane non-profit i ma na celu promocję Camino de Santiago w Polsce. Dedykowane jest dla aktualnych i przyszłych pielgrzymów Dróg świętego Jakuba. Chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie: kim są Polacy wędrujący Camino de Santiago i jak wygląda profil polskiego pielgrzyma po 3 latach od pierwszej edycji badania?

Dziękujemy jednocześnie takim podmiotom jak Nasze wędrowanie, Albergue El Texu czy Camino Amigos, które wsparły nasz w dystrybucji badania oraz wzięły patronat nad nim.

Raport z badania zostanie opublikowany do końca maja br.

Główny patron badania

Xacobeo 2021

Patronat badania

Albergue El Texu
Nasze Wędrowanie
Gdzie indziej
Instytut Badań Rynkowych i Społecznych TRiC

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.