Albergue El Texu na Camino Primitivo – od marzenia do rzeczywistości

CaminodelavidaAlbergue, NewsLeave a Comment

Albergue El TExu na Camino Primitivo - od marzenia do rzeczywistości

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Wędrowanie szlakiem świętego Jakuba cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. W drodze do Santiago niesiemy nasze historie, doświadczenia, intencje. Nieraz stoimy w obliczu zmian, które przynosi nam życie lub sami pragniemy takiej zmiany dokonać. Właśnie podążanie Camino de Santiago stwarza warunki do tego, by zatrzymać się i zadać sobie jedno z ważniejszych pytań: “co jest dla mnie ważne w życiu?”. Dwa lata temu właśnie z takim pytaniem na szlak świętego Jakuba wyruszyła Kasia. Dziś prowadzi własne Albergue na Camino Primitivo, realizując jedno ze swoich życiowych marzeń, a jej codzienność zupełnie nie przypomina tej sprzed dwóch lat.

Idea wyruszenia na Camino powstała w wyniku zmęczenia wieloletnią pracą w korporacji, jak również wiązała się z nadzieją na odnalezienie sensu w dzisiejszym świecie pełnym konsumpcjonizmu. Chciałam zmiany w swoim życiu, jednak nie wiedziałam jak jej dokonać - wspomina Kasia.

W trakcie wędrówki Camino zrodził się pomysł prowadzenia własnego albergue w Hiszpanii. Bez znajomości języka, bez doświadczenia i wbrew najbliższemu otoczeniu rzuciła wszystko i zaczęła realizować swoje marzenie. Po powrocie do kraju zrezygnowała z pracy i zaczęła uczyć się języka hiszpańskiego. Miała cel i robiła wszystko, aby zrealizować swoje marzenie.

Po dwóch latach od momentu wyruszenia na szlak św. Jakuba, Kasia przeprowadziła się do Hiszpanii. Otworzyła w niewielkiej wiosce La Espinana szlaku Camino Primitivo własne Albergue El Texu. Pielgrzymi, którzy korzystają z gościnności polskiej hospitalery mówią o ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Chciałam stworzyć albergue, w którym pielgrzymi będą mogli wypocząć w przytulnym otoczeniu, smacznie zjeść, a także uzyskać wszelkie potrzebne informacje i wskazówki przed dalszą trasą. Miejsce to, jak i spotykani ludzie wciąż dostarczają mi wiele inspiracji do działania i realizacji nowych pomysłów.

Na Camino de Santiago znalazła odpowiedzi na istotne dla siebie pytania. Camino podsunęło jej też marzenie, które dzięki odwadze i determinacji właśnie realizuje – prowadzi własne schronisko dla pielgrzymów. Jeśli będziecie na Camino Primitivo, to nie wahajcie się skorzystać z marzenia powstałego z potrzeby serca. Możecie być jego częścią. Albergue El Texu polecamy i wpisujemy Kasię na naszą listę osób pozytywnie zakręconych Camino de Santiago.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Grupa Camino de Santiago Polska

Ponad 5500 osób z Polski, które dzielą się swoim doświadczeniem z europejskich szlaków Camino de Santiago.


O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.