Odznaka Krajoznawcza PTTK – Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Odznaka Krajoznawcza PTTK - Zachodniopomorska Droga Świętego Jakuba

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W czerwcu tego roku Rada Oddziałów PTTK województwa zachodniopomorskiego ustanowiła odznakę krajoznawczą „Zachodniopomorska Droga św. Jakuba” w celu upowszechnienia turystyki pieszej, rowerowej i konnej oraz promocji Europejskiego Szlaku Kulturowego Camino de Santiago. 

Odznaka jest trzystopniowa: brązowa, srebrna i złota. Aby zdobyć odznakę brązową wystarczy przejść min. 60 km lub przejechać na rowerzey czy konno 100 km. W przypadku odznaki srebrnej jest to odpowiednio 60 i 150 km, a złotej 100 i 200 km. 

Oczywiście wędrować należy po trasach oznaczonych symbolem muszli św. Jakuba w granicach województwa zachodniopomorskiego. A wszystkie swoje działania dokumentować np. w paszporcie pielgrzyma pieczątkami z lokalnych miejsc kultu (kościołów, punktów informacji turystycznej itp).

To kolejna forma turystycznej nagrody (po Kujawsko-Pomorskiej Odznace św. Jakuba), która zaistniała w środowisku PTTK w Polsce. Polecamy Waszej uwadze.

Regulamin i szczegóły odznaki są dostępne na stronie msw-pttk.org.pl 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.