Niedzielne Pielgrzymowanie Drogą św. Jakuba – IX i X Etap Przeworsk – Słocina

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Niedzielne Pielgrzymowanie Drogą św. Jakuba - IX i X Etap Przeworsk - Słocina

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Sezon na Camino de Santiago zakończył się w połowie października, ale to nie znaczy, że pielgrzymów nie ma na szlaku. Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych organizuje kolejne Niedzielne Pielgrzymowanie Drogą św. Jakuba. 

W ramach IX i X etapu na Podkarpackiej Drodze św. Jakuba Via Regia będzie można przejść z Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku przez Łańcut do Sanktuarium św. Rocha w Słocinie.  W sumie do pokonania bedzie 43 km szlaku podzielonego na dwa dni 4 i 5 listopada br.

Koszt udziału w pielgrzymce to 190 PLN od osoby i obejmuje: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację (sobota), śniadanie, obiad (niedziela) oraz ubezpieczenie KL i NNW.

Co ważne, podobnie jak w przypadku innych pielgrzymek nie ma ona charakteru komercyjnego i organizowana jest przez Bractwo św. Jakuba non profit.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@caminogalicja.pl lub kierować telefonicznie do: Franciszek Mróz nr tel. 664 329 302.

Ze względów organizacyjnych zapisy na pielgrzymkę przyjmpwame sa jedynie do 1 listopada 2017 r.

Program pielgrzymki wygląda następująco:

4 listopada (sobota) 2017 r.

 • 6:30 – Odjazd autokaru sprzed Sanktuarium Diecezjalnego św. Jakuba w Więcławicach Starych.
 • 7:00 – Odjazd autokaru z pętli autobusowej Kraków-Azory.
 • 7:00-10:00 – Przejazd autokarem na trasie: Kraków – Przeworsk .
 • 10:00-10:30 – Modlitwa w sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku (Godzinki do Bożego Grobu).
 • 10:30-17:00 – IX etap „VI Niedzielnego Pielgrzymowania Lwowską i Podkarpacką Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Przeworsk – Nowosielce – Łańcut (22 km).
 • 18:00 – Zakwaterowanie w Motelu „Bogdanka” w Łańcucie (pokoje 2-3 osobowe).
 • 19:00 – Obiadokolacja.

5 listopada (niedziela) 2017 r.

 • 6:30 – Śniadanie.
 • 7:30 – Msza św. w  kościele pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie.
 • 9:00-15:30 – X etap „VI Niedzielnego Pielgrzymowania Lwowską i Podkarpacką Drogą św. Via Regia »Z Maryją i św. Jakubem na drodze wiary i przemiany«; Pielgrzymowanie na trasie: Łańcut – Słocina (21 km).
 • 15:30 – Zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium św. Rocha w Słocinie – modlitwa.
 • 16:00-17:00 – Obiad.
 • 17:00–20:00 – Przejazd na trasie: Rzeszów – Kraków.

Bractwo św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych oficjalnie rozpoczęło działalność 8 grudnia 2007 roku. Celem Bractwa św. Jakuba jest rozszerzanie kultu i nabożeństwa do św. Jakuba, wspieranie idei pielgrzymowania Drogą św. Jakuba, pomoc w projektowaniu i oznakowaniu Drogi św. Jakuba w Małopolsce oraz w innych częściach kraju, także opieka nad pątnikami pielgrzymującymi Szlakiem Jakubowym. Jest jedynym pochodzącym z Polski przedstawicielstwem i członkiem Archicofradía Universal del Apóstol Santiago w Santiago de Compostela.

Jest jednym z najprężniej działających ośrodków związanych ze środowiskiem Camino de Santiago w Polsce. Zajmowało się oznakowaniem Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza przez Kraków do Szczyrku. Organizuje od 10 lat Międzynarodową Konferencję Naukową poświęconą Drodze św. Jakuba, która jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce o zasięgu paneuropejskim Promuje zarówno sferę duchową Camino de Santiago poprzez włączanie się w inicjatywy religijne (w 2014 roku Pielgrzymka Dziękczynna za pontyfikat i kanonizację bł. Jana Pawła II „9664 km za 9664 dni pontyfikatu bł. Jana Pawła” czy Pielgrzymka Gwiaździsta „1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski”, tzw. Niedzielne Pielgrzymowanie w którym wzięło począwszy od 2012 roku ponad 1750 osób czy też 3 edycje Nocnej Drogi Krzyżowej po Małopolskiej Drodze św. Jakuba) oraz typowo sportowe (Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba).

Strona Bractwa
Profil na Facebook’u

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.