Katedra w Santiago de Compostela bez rusztowań już w lutym 2018 roku

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Katedra w Santiago de Compostela bez rusztowań już w lutym 2018 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Fasada katedry w Santiago de Compostela widoczna od strony Praza do Obradorio pozbędzie się rusztowań na początku 2018 roku. Już niespełna tydzień temu będąc w Santiago zauważyliśmy zdjęcie pierwszych rusztowań, jednak nic nie wskazywało, że robotnicy będą powoli ściągać pozostałe odsłaniając wyczyszczoną i odrestaurowaną fasadę.

Prace renowacyjne i rekonstrukcyjne idą podobno w tak dobrym tempie, że już w lutym 2018 roku będzie można podziwiać katedrę w pełnej krasie od strony placu Obradorio. Nie oznacza to jednak ich końca. Robotnicy mają się (o czym informowaliśmy tutaj) przenieść się do wnętrza katedry. Spowoduje to czasowe wyłączenie botafumeiro i ograniczenie miejsca w nawach głównych i bocznych kościoła. 

Optymistyczne wiadomości płynące od władz katedry mówią o zakończeniu prac przed końcem 2020 roku, aczkolwiek niektórzy nieśmiało wspominają, że być może już w 2019 roku zostaną wszystkie główne remonty sfinalizowane.

Na wszystkie prace konserwatorskie przeznaczono ponad 17 mln EUR, które wydatkowane są na remonty wież Torre del Reloj oraz Xelmírez y Abades. Z tej kończy się renowacja Portico de la Gloria oraz dachów i przeprowadzona ma być remont wnętrza.

Być może niektórzy będą tęsknić za katedrą pokrytą mchem i lekką zielenią, jednak już od dawna widać było, że świątynia potrzebuje generalnego remontu.

Zdjęcie: Aneta Podsiadło

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.