Potrójna akcja ratunkowa bomberos z Burguete w okolicach Roncesvalles na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

Potrójna akcja ratunkowa bomberos z Burguete w okolicach Roncesvalles na Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Strażacy z Burguete musieli po raz kolejny interweniować w tym roku na trasie pierwszego etapu Camino Frances z Saint Jean Pied de Port do Roncesvalles. Tym razem pracowity wieczór spędzili na potrójnej akcji ratunkowej dla trzech różnych grup pielgrzymów.

Około godziny 20:00 dwóch pielgrzymów z Ukrainy zadzwoniło na numer ratunkowy 112 zaniepokojonych stanem niemieckiej pątniczki pochodzenia hiszpańskiego. Bomberos znaleźli ją wyczerpaną w okolicach Fuente de Roldán. Jednak w trakcie poszukiwań pierwszej osoby natrafili również na grupę dziewięciu koreańskich pielgrzymów oraz jednego Tajwańczyka. Pielgrzymi poinformowali, że również potrzebują pomocy, gdyż dwoje z nich jest wyczerpanych i mają trudności z marszem.

Sprowadzenie wszystkich do schroniska wymagało dwóch przejazdów ratowniczym SUV-em. Na szczęście okazało się, że nie potrzebowali oni pomocy medycznej i nikt nie został zabrany do szpitala.

Źródło i zdjęcie: twitter.com/bomberosnavarra

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.