Życie po Camino, czyli jak pielgrzymowanie zmienia ludzi – spotkanie w Olsztynie 16 września

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Życie po Camino, czyli jak pielgrzymowanie zmienia ludzi - spotkanie w Olsztynie 16 września

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W najbliższą sobotę, 16 września o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z Martą Wójcik pt. „Życie po Camino, czyli jak pielgrzymowanie zmienia ludzi”. Marta opowie o wrażeniach z pięciu wypraw do Composteli, napotkanych ludziach i przemianach, które dzięki Camino zaszły w jej sposobie myślenia i postrzegania świata.

Wydarzenie będzie miało miejsce tradycyjnie w Centrum św. Jakuba w Olsztynie i jest organizowane w ramach comiesięcznych spotkań przez Fundację Idź Dalej.

Marta Wójcik to niezwykle doświadczony pielgrzym. W 2011 roku przeszła Drogę Francuską, w 2012 roku Portugalską z Fatimy, w 2013 roku z Lizbony, w 2015 roku z Porto i w 2017 roku ponownie z Fatimy. Była również kilkukrotnie wolontariuszką w polskim schronisku na Monte do Gozo.

Fundacja Idź Dalej to organizacja pozarządowa zajmująca się promocją Szlaków św. Jakuba. Czerpiąc inspirację z doświadczenia Camino, przygotowują do wędrówki, towarzyszą w rozwoju i pomagają zachować głęboki sens Drogi. Propagują idee, tradycję i historię szlaków jakubowych w Polsce i zagranicą, wsparcie rozwoju osób zainteresowanych pielgrzymowaniem, promocją języka hiszpańskiego i kultury iberyjskiej. W ramach swoich działań prowadzą prelekcje i warsztaty na temat szlaków św. Jakuba, rekolekcje w drodze, wyprawy polskimi i hiszpańskimi szlakami oraz działalność edukacyjno-naukową.

Jeśli macie chwilę czasu, to polecam Wam spotkanie w Olsztynie.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.