La Vuelta a España 2017 – na Camino de Santiago

CaminodelavidaNews, Trasa Camino del Norte, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

La Vuelta a España 2017 - na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W cieniu ataków terrorystycznych w Katalonii odbywa się jeden z największych i najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie – Vuelta a España. W tym roku kolarze mają do pokonania 21 etapów o łącznej długości 3 324,1 km a część z nich przebiega w pobliżu miejsc związanych z Camino de Santiago.

Do najsłynniejszych należy Logroño, przez które przechodzi szlak Camino Frances. Kolarzy będzie można zobaczyć w Los Arcos, Torres del Rio czy Viana a finisz właśnie w Logroño. Kolarzy będzie można zobaczyć we wtorek 5 września.

Kolejna przygoda z kolarstwem spotka pielgrzymów idących 7 września szlakiem Camino del Norte i Camino Liebanego. Kolarze pojawią się w Cobreces, Comillas, San Vicente de la Barquera by na samym końcu finiszować w Santo Toribio de Liebana. W tym miejscu znajdują się relikwie drzewa krzyża świętego, a dokładnie największy jego kawałek po tym, który znajduje się w Watykanie. Aktualnie w Santo Toribio trwa 73 rok święty, a sam szlak jest wpisany od 2015 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnego dnia, 8 września Vuelta a España zawita do Gijon, gdzie kończy się etap. Czyli znowu pielgrzymi Camino del Norte będą mieli szansę zobaczyć m.in. Rafała Majkę, który jedzie w peletonie wyścigu.

Ostatnia szansa na spotkanie kolarzy na północnych szlakach będzie 9 września. Etap zaczyna się w okolicach Aviles i zmierza na południe, by przeciąć szlak Camino Primitivo w oklicach miejscowości Bolgues i Valduno na zachód od Oviedo.

Kolarzy biorących w Vuelta a España zobaczycie jeszcze choćby na Camino de Madrid czy Camino de la Lana przechodzącym przez Cuencę.

W wyścigu biorą udział również Polacy. Oprócz wspomnianego Rafała Majki z grupy Bora – Hansgrohe jadą także: Paweł Poljański (Bora – Hansgrohe), Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Po dwóch płaskich etapach na 20 miejscu jest Rafał Majka ze stratą 33 sekund do lidera, a 26 Tomasz Marczyński tracący 36 sekund. Jak to zwykle bywa wyścig rozstrzygnie się w górach, a tam liczymy na Rafała Majkę.

Mapki poszczególnych etapów przecinających szlaki Camino de Santiago możecie sprawdzić na stronie Vuelta a España

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.