Rewitalizacja albergue publicznego na Monte do Gozo

CaminodelavidaAlbergue, NewsLeave a Comment

Rewitalizacja albergue publicznego na Monte do Gozo

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Niemalże dwa lata minęły od kiedy pisaliśmy na łamach Caminodelavida o albergue na Monte do Gozo, które znalazło się w ruinie. W ciągu 22 lat od 1993 roku schroniskiem zarządzała prywatna firma. Niestety brak pomysłów na aktywizację ośrodka oraz ciągle dokładanie do jego funkcjonowania wpędziły w ruinę zabudowania a firmę narażały na straty. Xunta de Galicia wypowiedziała umowę firmie i zabrała się za rewitalizację ośrodka.

Dzisiaj, widać pierwsze efekty tych działań. Monte do Gozo będzie dostępne również dla zwykłych obywateli i mieszkańców Santiago de Compostela, a nie tylko pielgrzymów. Na terenie Parque Monte do Gozo otwarto trzy baseny w obrębie jeziorka, które było tam zlokalizowane już uprzednio. Koszt budowy basenów to 330 tys. EUR.

Baseny będą otwarte w okresie letnim do końca września w godzinach 10:30-20:30. Oczywiście będzie również obecny ratownik, zatem każdy będzie mógł skorzystać z ochłody w upalne wakacyjne dni.

W plan aktywizacji Monte do Gozo ma być zainwestowane 1,5 mln EUR. Powstała ścieżka rowerowa oraz tereny rekreacyjne ze stołami, ławkami, fontannami, oczkami wodnym a park wypełniły drzewa owocowe. Wzgórze Radości, nazywane często zielonymi płucami stolicy Galicji, które mają być miejscem spotkań i współistnienia pielgrzymów przybywających do Santiago oraz mieszkańców miasta.

To dopiero początek zmian mających na celu przygotować Santiago de Compostela na kolejny rok święty w 2021 roku.

Zdjęcie tytułowe ze strony www.xunta.gal. Zdjęcia poniżej autorstwa Kasi Jabłońskiej – dziękujemy 🙂

Rewitalizacja albergue publicznego na Monte do Gozo

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.