Pomorska Droga św. Jakuba – cykliczne przejście Klubu z Elbląga – Etap 4: Próchnik – Elbląg

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Pomorska Droga św. Jakuba - cykliczne przejście Klubu z Elbląga - Etap 4: Próchnik - Elbląg

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W najbliższą sobotę 12 sierpnia br. Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na czwarty etap wędrowania Pomorską Drogą św. Jakuba z Próchnika do Elbląga. Każdy z nowych uczestników otrzyma paszport pielgrzyma.

Uczestnicy wędrowania zbierają się o godz. 9:30 przed kościołem pw. św. Antoniego z Padwy w Próchniku. Przejdą około 21 km do Elbląga przez tereny Szwajcarii Próchnickiej i Bażantarni. Wędrówkę zakończy się przy Katedrze pw. św. Mikołaja Patrona Elbląga, gdzie będzie można zobaczyć stary wizerunek św. Jakuba Apostoła.

Ponieważ wędrówka Camino de Santiago ma charakter indywidualny, zatem każdy pielgrzym samodzielnie organizuje sobie dojazd, dobre buty, jedzenie i picie oraz dba o własne bezpieczeństwo.

Do Próchnika można dojechać z Elbląga miejskim autobusem nr 12, który odjeżdża z Pl. Słowiańskiego o godz. 8.44, z ul. Królewiecka, przy os. Metalowców o godz. 8.59.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba to jeden z ewenementów w skali naszego kraju. 27 lutego br. obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia i już liczy 26 osób, które pojawiają się na cyklicznych spotkaniach. Podobnie, jak większość inicjatyw w skali kraju powstał w głowach ludzi zafascynowanych fenomenem Camino de Santiago. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych nieformalnych podmiotów Klub cieszy się wsparciem lokalnego magistratu. Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski wsparł inicjatywę użyczając bezpłatnie pomieszczenia w Ratuszu Staromiejskim a Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM Elbląga Adam Jocz okazuje życzliwość na każdym kroku. Dzięki czemu członkowie Klubu mają swoje miejsce i mogą realizować różnego rodzaju inicjatywy związane z promocją elbląskiego odcinka Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

W tym roku w ramach bieżącej działalności i zarazem promocji wędrowania Camino w Polsce będą realizowane cykliczne spotkania na temat Drogi św. Jakuba. Kolejne prezentacje odbędą się w kwietniu, listopadzie i grudniu. Natomiast w w okresie od maja do października można spodziewać się etapowych wędrówek Pomorską Drogą począwszy od Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Próchnik Elbląg, Nowy Dwór Gdański aż do Niedźwiedzicy. Na wyprawy zapraszani są wszyscy Ci, którzy zasmakowali już Camino oraz Ci, którzy chcieliby spróbować. Finalna nagroda za trud pielgrzymi, to nie tylko obcowanie z pięknem przyrody i wysiłek fizyczny, który może wpłynąć tylko lepiej na nasz organizm, ale również zdobycie Brązowej Odznaki Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Ten materialny wyraz uczestnictwa w fenomenie Camino można zdobyć za przejście co najmniej 5 etapów szlaku.

Jeśli macie chwilę czasu, to polecam Wam wędrowanie z Klubem z Elbląga.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.