Guardia Civil wzmacnia bezpieczeństwo na Camino de Santiago na terenie prowincji Leon

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Bezpieczeństwo na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W związku z trwającym szczytem sezonu na Camino de Santiago Guardia Civil i Policia Nacional wzmocniły swoje siły na terenie prowincji Leon. Na dystansie ponad 200 km Camino Frances biegnącego przez Leon prowadzone są działania informacyjne w kilku językach dla wszystkich pielgrzymów z zakresu bezpieczeństwa na szlaku.

Jednocześnie możecie spodziewać się większej liczby patroli na szlaku, które będą monitorowały pielgrzymie ścieżki oraz schroniska dla pielgrzymów. Policjanci mają kontrolować wyrywkowo wpisy w księgach meldunkowych albergue, hosteli i hoteli.

Wreszcie ma zostać zaoferowana spersonalizowana pomoc ofiarom przestępstw na szlaku oraz policja spróbuje pomóc szczególnie kobietom wędrującym samotnie Camino de Santiago. To ostatnie jest bezpośrednim następstwem tragicznej śmierci Denise Thiem dwa lata temu na terenie prowincji Leon.

Kampania wzmacniania sił bezpieczeństwa obejmie dziewięć etapów biegnących przez Leon od Sahagun do Villafranca del Bierzo, gdzie liczba pielgrzymów na przestrzeni ostatnich 20 lat wzrosła z 3000 do 52 tysięcy w ubiegłym roku.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.