Konkurs fotograficzny „Drogi św. Jakuba – szlak, który buduje jedność Europy”

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Konkurs fotograficzny "Drogi św. Jakuba - szlak, który buduje jedność Europy"

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego zorganizowało konkurs fotograficzny „Drogi św. Jakuba – szlak, który buduje jedność Europy”. Konkurs ma promować wędrowanie szlakiem świętego Jakuba. Do wygrania m.in. wycieczka do Brukseli dla dwóch osób.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zrobić zdjęcie na szlaku św. Jakuba, na którym widoczna jest min. jedna osoba (pielgrzym) oraz motyw drogi św. Jakuba. Dodatkowo trzeba opisać krótką historię powstania fotografii oraz umieścić ją w opisie wydarzenia na Facebooku.

Ze szczegółowym regulaminem konkursu oraz informacją na ten temat możecie zapoznać się na stronie http://www.obudzswojpotencjal.pl/inicjatywy/spelnij-marzenia/

Warto wspomnieć, że europoseł Kazimierz M. Ujazdowski od dłuższego czasu działał na rzecz przystąpienia Polski do Poszerzonego Porozumienia Częściowego w sprawie Europejskich Szlaków Kulturowych Rady Europy. Udało się to zrealizować w 2017 roku i tym samym polskie odcinki Jakubowego Szlaku takie jak: Pomorska Droga św. Jakuba, szlak z Ogrodnik do Zgorzelca (Camino Polaco, Droga Wielkopolska i Droga Dolnośląska) oraz Droga św. Jakuba Via Regia pojawiły się na europejskiej mapie szlaków kulturowych.

Mapa Dróg św. Jakuba

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.