Fuegos del Apóstol 2017

CaminodelavidaFilmy z Camino, NewsLeave a Comment

Fuegos del Apóstol 2017

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Na stronie TV Gallega jest już dostępny film z Fuegos del Apostol z 24 lipca 2017 roku. Prawie 2 godzinny program, z którego jest najważniejsze ostatnie 30 minut z audiowizualnym mappingiem i fajerwerkami na Pazo de Raxoi (siedzibie władz Santiago de Compostela).

W tym roku historia, którą opowiedziano w tym wielkim przedstawieniu nawiązywała do celebracji święta jakubowego w przeszłości. Wrócą zatem wspomnienia z XVI wiecznej Festa do Cendal, które było tradycyjnym wyścigiem konnym w celu uhonorowania świętego Jakuba. Były również nawiązania do historii miasta (m.in. pokazano zmiany fasady Paxo de Raxoi, odmalowując je na obecnej fasadzie ratusza), jego wybitnych obywateli oraz obecności Apostoła w różnych części globu poprzez prezentację jego wizerunków z ukazaniem Portyku Chwały Mistrza Mateo. Wszystko okraszone muzyką i śpiewem lokalnego zespołu ludowego Cantigas e Agarimos.

Realizm oddania szczegółów architektonicznych w animacji powala na kolana. Przesuwające i falujące slajdy niczym klocki Lego układają się w wielkie muszle.

Koszt całej imprezy związanej z pokazami Fuegos to 217 tys. EUR. Równocześnie władze miasta podały, że we wszystkich imprezach towarzyszących Fiesta del Apostol wzięło udział ponad 100 tys. osób. To o ponad 25% więcej niż w 2016 roku.

Fuegos del Apostol z 2017 roku – zobacz

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.