Camino de Santiago z Więcławic Starych do Santiago de Compostela – odcinek Bawaria, Niemcy

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Camino de Santiago z Więcławic Starych do Santiago de Compostela - odcinek Bawaria, Niemcy

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Już jutro, 30 czerwca ruszają na szlak świętego Jakuba po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat. Pielgrzymi z Bractwa świętego Jakuba Apostoła z Więcławic Starych oraz ich sympatycy rozpoczęli swoją wędrówkę w 2013 roku w Sandomierzu u progu Małopolskie Drogi świętego Jakuba. Wędrując polskimi i czeskimi Drogami dotarli do Niemiec i w tym roku będą wędrowali przez Bawarię. Fotogalerie z przejść w ubiegłych latach możecie obejrzeć na stronie Bractwa.

Pielgrzymka potrwa dwa tygodnie, od 30 czerwca do 16 lipca i weźmie w niej udział 26 osób. Można ich śmiało nazwać najliczniejszą grupą pielgrzymów z Polski, którzy wyruszyli z progu własnego domu na swoje Camino de Santiago. W sumie mają zamiar przemierzyć prawie 400 km z Ruhstorf do Marktoberdorf.

Pielgrzymi z chęcią wezmą Wasze intencje, które zostaną odczytane w trakcie modlitwy na bawarskich drogach jakubowych. Możecie je przesyłać na adres fmroz[at]up.krakow.pl. Buen Camino!


Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.