Spotkanie „Camino – droga, którą idę…” w Olsztynie – 24 czerwca 2017 roku

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Spotkanie "Camino - droga, którą idę..." w Olsztynie - 24 czerwca 2017 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W sobotę 24 czerwca br. o godz. 16:30 w Centrum św. Jakuba w Olsztynie będzie można posłuchać Tamary Frączkowskiej z Elbląskiego Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Tamara opowie o swoich samotnych wyprawach na Camino de Santiago i tym co Camino zmieniło w jej życiu.

Na spotkanie zaprasza Fundacja Idź Dalej oraz Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba to jeden z ewenementów w skali naszego kraju. 27 lutego br. obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia i już liczy 26 osób, które pojawiają się na cyklicznych spotkaniach. Podobnie, jak większość inicjatyw w skali kraju powstał w głowach ludzi zafascynowanych fenomenem Camino de Santiago. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych nieformalnych podmiotów Klub cieszy się wsparciem lokalnego magistratu. Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski wsparł inicjatywę użyczając bezpłatnie pomieszczenia w Ratuszu Staromiejskim a Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM Elbląga Adam Jocz okazuje życzliwość na każdym kroku. Dzięki czemu członkowie Klubu mają swoje miejsce i mogą realizować różnego rodzaju inicjatywy związane z promocją elbląskiego odcinka Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Fundacja Idź Dalej to organizacja pozarządowa zajmująca się promocją Szlaków św. Jakuba. Czerpiąc inspirację z doświadczenia Camino, przygotowują do wędrówki, towarzyszą w rozwoju i pomagają zachować głęboki sens Drogi. Propagują idee, tradycję i historię szlaków jakubowych w Polsce i zagranicą, wsparcie rozwoju osób zainteresowanych pielgrzymowaniem, promocją języka hiszpańskiego i kultury iberyjskiej. W ramach swoich działań prowadzą prelekcje i warsztaty na temat szlaków św. Jakuba, rekolekcje w drodze, wyprawy polskimi i hiszpańskimi szlakami oraz działalność edukacyjno-naukową.

Jeśli macie chwilę czasu, to polecam Wam spotkanie w Olsztynie.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.