Francuski pielgrzym uratowany przez Guardia Civil na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Bezpieczeństwo na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W ostatni poniedziałek Guardia Civil uratowała 71 letniego francuskiego pielgrzyma w okolicach miasteczka Villaescusa La Sombría niedaleko Burgos. Pątnika znaleziono wycieńczonego i mocno odwodnionego około 17:00 a następnie odwieziono karetką do szpitala.

Zaginięcie pątnika zgłosił jego współtowarzysz, który rozdzielił się z nim na trasie Camino Frances. Gdy ten nie docierał przez dłuższy czas do miejsca spotkania zawiadomił policję i rozpoczęto poszukiwania. Guardia Civil razem z współpielgrzymem poruszali się samochodem w kierunku przeciwnym do trasy Camino i w końcu udało się zlokalizować francuskiego pątnika. Okazało się, że nie miał zapasu wody ze sobą przez co doprowadził w wysokiej temperaturze do odwodnienia organizmu.

Dbajcie o swoje bezpieczeństwo na Camino. Szczególnie wędrówka latem może być zdradliwa, gdy nie zwrócimy uwagi na odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto na bieżąco uzupełniać wodę w każdym miasteczku. Dodatkowo sprawdzać przebieg etapu na kolejny dzień i upewnić się czy będą miejsca dogodne do zakupu wody i jedzenia. Na każdym szlaku znajdują się takie miejsca, w których często idzie się przez kilkanaście kilometrów bez żadnych siedzib ludzkich. Istotnym jest także, abyście sprawdzali pogodę na kolejny dzień i zwracali uwagę na ostrzeżenia o alertach pogodowych i na wypadek klęsk żywiołowych. W trakcie swoich wędrówek używamy aplikacji Weather Underground (pokazuje od razu alerty pogodowe) oraz ostatnio odkryliśmy aplikację Windy. Co prawda wymagają one połączenia z internetem, ale w większości schronisk jest WIFI, zatem nie powinniście mieć problemów.

Aplikacja Weather Underground

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.