Francuski pielgrzym uratowany przez Guardia Civil na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Bezpieczeństwo na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W ostatni poniedziałek Guardia Civil uratowała 71 letniego francuskiego pielgrzyma w okolicach miasteczka Villaescusa La Sombría niedaleko Burgos. Pątnika znaleziono wycieńczonego i mocno odwodnionego około 17:00 a następnie odwieziono karetką do szpitala.

Zaginięcie pątnika zgłosił jego współtowarzysz, który rozdzielił się z nim na trasie Camino Frances. Gdy ten nie docierał przez dłuższy czas do miejsca spotkania zawiadomił policję i rozpoczęto poszukiwania. Guardia Civil razem z współpielgrzymem poruszali się samochodem w kierunku przeciwnym do trasy Camino i w końcu udało się zlokalizować francuskiego pątnika. Okazało się, że nie miał zapasu wody ze sobą przez co doprowadził w wysokiej temperaturze do odwodnienia organizmu.

Dbajcie o swoje bezpieczeństwo na Camino. Szczególnie wędrówka latem może być zdradliwa, gdy nie zwrócimy uwagi na odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto na bieżąco uzupełniać wodę w każdym miasteczku. Dodatkowo sprawdzać przebieg etapu na kolejny dzień i upewnić się czy będą miejsca dogodne do zakupu wody i jedzenia. Na każdym szlaku znajdują się takie miejsca, w których często idzie się przez kilkanaście kilometrów bez żadnych siedzib ludzkich. Istotnym jest także, abyście sprawdzali pogodę na kolejny dzień i zwracali uwagę na ostrzeżenia o alertach pogodowych i na wypadek klęsk żywiołowych. W trakcie swoich wędrówek używamy aplikacji Weather Underground (pokazuje od razu alerty pogodowe) oraz ostatnio odkryliśmy aplikację Windy. Co prawda wymagają one połączenia z internetem, ale w większości schronisk jest WIFI, zatem nie powinniście mieć problemów.

Aplikacja Weather Underground

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości