Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:
Zbliża się kolejna edycja Festiwalu świętego Jakuba w Ciechocinie na Kujawsko-Pomorskim Camino Polaco. W sobotę, 10 czerwca Gmina Ciechocin zaprasza na kilka rajdów, które śmiało mogą wpisywać się w formułę pokonywania Drogi świętego Jakuba. Wśród propozycji wędrówek znajdziecie:
- Rajd Pieszy Szlakiem św. Jakuba na dystansie 22 km w unikatowym krajobrazie Doliny Drwęcy między Ośrodek Chopinowski w Szafarni- Płonko – Białkowo – Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany – Strachowo – Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy – Elgiszewo.
- Rajd Rowerowy Szlakiem św. Jakuba na dystansie 25 km między Płonne – Rodzone – Płonko – Białkowo – Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany – Strachowo – Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy.
- Rajd Konny Szlakiem św. Jakuba na dystansie 15 km. Start na placu przy moście gen. Józefa Hallera w Golubiu-Dobrzyniu w Golubiu-Dobrzyniu – Pomorzany – Strachowo- Dulnik – Nowa Wieś – Kujawy – Meta w Ciechocinie.
- Rajd Kajakowy Szlakiem św. Jakuba w dwóch wariantach. Na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego Szlak Św. Jakuba pokrywa się w dużej części z przebiegiem rzeki Drwęcy, której dolina tworzy tu wyjątkowo malowniczy krajobraz. Spływ kajakowy jest zatem wspaniałym sposobem alternatywnego pielgrzymowania. Organizatorzy zapowiedzieli w tym roku możliwość wyboru jedno lub dwudniowego wariantu spływu. Sobotni etap rozpocznie się w Golubiu-Dobrzyniu, a zakończy w Elgiszewie (Gmina Ciechocin), w niedzielę zaś kajakarze spłyną z Elgiszewa do Krobi.
Do mnie osobiście najbardziej przemawia Rajd Kajakowy. Szczególnie biorąc pod uwagę ładną pogodę, która mam nadzieję będzie towarzyszyła pielgrzymom.
Wśród pielgrzymów na pewno spotkacie członków prężnie działającego w Toruniu Bractwa świętego Jakuba, którzy zatroszczą się o punkt informacyjny na temat Camino de Santiago w Hiszpanii i Polsce. Zatem będzie okazja, aby z pierwszej ręki podpytać o szczegóły i podzielić się własnymi przeżyciami.
Wszystkie szczegóły na temat Festiwalu świętego Jakuba możecie znaleźć na stronie Ciechocina.
Zdjęcie zakola Drwęcy Tomka Bielickiego, współautora „Przewodnika po Kujawsko-Pomorskiej Drodze świętego Jakuba”.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na: