Guardia Civil uratowała 82 letniego pielgrzyma z Węgier na Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, NewsLeave a Comment

Guardia Civil uratowała 82 letniego pielgrzyma z Węgier na Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Hiszpańska Guardia Civil z miasteczka Pola de Allande uratowała 82 letniego pielgrzyma z Węgier. Policja została zaalarmowana przez córkę Węgra i przy wsparciu ambasady Węgier udało się namierzyć pątnika, który 4 dni spędził w opuszczonej wiosce w okolicach Grandas de Salime na Camino Primitivo w pobliżu granicy Asturii z Galicją. Okazało się, że stłukł sobie prawą nogę oraz stracił orientację na szlaku. Przez ten okres żywił się pomarańczami oraz pił wodę. W ostatnim komunikacie telefonicznym przekazanym córce wskazał ostatnie miejsce pobytu oraz okolicę, w której się znajduje – pusty dom w opuszczonej wiosce w pobliżu rzeki w pobliżu drzew pomarańczowych.

Guardia Civil zaczęła sprawdzanie schronisk i hosteli, aby ustalić okolice zaginięcia pielgrzyma. Dzięki współpracy z lokalną społecznością z miasteczka Berducedo rozpoczęto poszukiwania Węgra. Został on zlokalizowany i uratowany przez motorówkę, która wyruszyła z miasteczka Villapedre wzdłuż zbiornika wodnego Embalse de Salime docierając do opuszczonej wioski.

Węgier po uratowaniu był w dobrej kondycji. Jednak po otrzymaniu pomocy medycznej nie zdecydował się na kontynuowanie wędrówki Camino Primitivo i wrócił do kraju.

Źródło i zdjęcie – Guardia Civil.

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.