Pomorska Droga św. Jakuba – cykliczne przejścia klubu z Elbląga – Etap 1: Braniewo – Frombork

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Pomorska Droga św. Jakuba - cykliczne przejścia klubu z Elbląga - Etap 1: Braniewo - Frombork

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W najbliższą sobotę (6 maja br) Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na pierwszy etap wędrówki Pomorską Drogą św. Jakuba: Braniewo – Frombork na dystansie około 16 km. Pielgrzymi spotykają się o godzinie 9:00 przed Bazyliką pw. św. Katarzyny w Braniewie. Każdy zostanie wyposażony bezpłatnie w egzemplarz paszportu pielgrzyma Pomorskiej Drogi św. Jakuba, w którym będą zbierane pieczątki dokumentujące drogę.

Ponieważ wędrówka Camino de Santiago ma charakter indywidualny, zatem każdy pielgrzym samodzielnie organizuje sobie dojazd, dobre buty, jedzenie i picie oraz dba o własne bezpieczeństwo.

Z Elbląga można dojechać do Braniewa busem z Placu Dworcowego o godz. 7:05 lub 7:40. Po dojściu do Fromborka (ok. godz. 15:00), powrót busem lub autobusem do Elbląga (połączeń jest sporo).

W tym roku w ramach bieżącej działalności i zarazem promocji wędrowania Camino w Polsce będą realizowane cykliczne spotkania na temat Drogi św. Jakuba. Kolejne prezentacje odbędą się w kwietniu, listopadzie i grudniu. Natomiast w w okresie od maja do października można spodziewać się etapowych wędrówek Pomorską Drogą począwszy od Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Próchnik Elbląg, Nowy Dwór Gdański aż do Niedźwiedzicy. Na wyprawy zapraszani są wszyscy Ci, którzy zasmakowali już Camino oraz Ci, którzy chcieliby spróbować. Finalna nagroda za trud pielgrzymi, to nie tylko obcowanie z pięknem przyrody i wysiłek fizyczny, który może wpłynąć tylko lepiej na nasz organizm, ale również zdobycie Brązowej Odznaki Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Ten materialny wyraz uczestnictwa w fenomenie Camino można zdobyć za przejście co najmniej 5 etapów szlaku.

Kontakt w sprawie przejścia można nawiązać przez profil Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba na Facebook’u. Polecamy.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba to jeden z ewenementów w skali naszego kraju. 27 lutego br. obchodził pierwszą rocznicę swojego istnienia i już liczy 26 osób, które pojawiają się na cyklicznych spotkaniach. Podobnie, jak większość inicjatyw w skali kraju powstał w głowach ludzi zafascynowanych fenomenem Camino de Santiago. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych nieformalnych podmiotów Klub cieszy się wsparciem lokalnego magistratu. Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski wsparł inicjatywę użyczając bezpłatnie pomieszczenia w Ratuszu Staromiejskim a Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM Elbląga Adam Jocz okazuje życzliwość na każdym kroku. Dzięki czemu członkowie Klubu mają swoje miejsce i mogą realizować różnego rodzaju inicjatywy związane z promocją elbląskiego odcinka Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.