Spotkanie „Camino de Santiago – droga na której „umiera stary człowiek, a rodzi się nowy człowiek” – Kraków – 24 kwietnia 2017 roku

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

Spotkanie "Camino de Santiago - droga na której "umiera stary człowiek, a rodzi się nowy człowiek" - Kraków - 24 kwietnia 2017 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Już dzisiaj w Krakowie w Klubie Studenckim „Bakałarz” odbędzie się spotkanie z dr Franciszkiem Mrozem pt. „Camino de Santiago – droga, na której umiera stary człowiek, a rodzi się nowy człowiek”. Franciszka Mroza nie trzeba specjalnie przedstawiać polskiej społeczności miłośników Drogi św. Jakuba. Wystarczy wskazać, że to właśnie on jest autorem najpopularniejszej grafiki w kraju obrazującej stan Camino de Santiago w Polsce.

Mapa Dróg św. Jakuba w Polsce - dr Franciszek Mróz

Drogami świętego Jakuba zajmuje się naukowo koncentrując wokół zagadnień związanych z pielgrzymowaniem, turystyką religijną i turystyką kulturową w Polsce, genezą i funkcjonowaniem ośrodków pielgrzymkowych w Europie, a także europejskimi szlakami kulturowymi z szczególnym uwzględnieniem Drogi św. Jakuba. Jednak oprócz naukowych teorii jest przede wszystkim praktykiem, który wędruje po Camino de Santiago w Europie. Zatem dla mieszkających w Krakowie i okolicach trafiła się interesująca okazja posłuchania kogoś, kto wiedzę wspiera praktyką wędrowania po szlakach jakubowych. Polecamy.

Termin: 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek), godz. 19.00
Miejsce: Klub Studencki „Bakałarz”, ul. Ingardena 4 (wstęp wolny)

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.