III Parlament Jakubowy – Jasna Góra – 22 kwietnia 2017 roku

CaminodelavidaNewsLeave a Comment

III Parlament Jakubowy - Jasna Góra - 22 kwietnia 2017 roku

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W dniu 22 kwietnia br. odbędzie się III sesja Parlamentu Jakubowego w Częstochowie na Jasnej Górze. Spotkanie parlamentarzystów będzie dopełnieniem dorocznej Pielgrzymki Bractw i Parafii św. Jakuba na Jasną Górę.

Gościem Parlamentu będzie bp. Krzysztof Zadarko, który jest przewodniczącym Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w Konferencji Episkopatu Polski. Dla środowiska jakubowego w Polsce będzie to okazja do spotkania się z osobą, która po stronie kościoła instytucjonalnego mogłaby wspomóc idee Camino de Santiago w naszym kraju. Będzie zatem okazja do zaprezentowania szerszego grona organizacji jakubowych w Polsce biskupowi.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14 w sali św. Józefa na Jasnej Górze. W ramach prowadzonej dyskusji zostaną poruszone m.in. tematy związane z potrzebami i formami opieki duszpasterskiej Kościoła na Drodze św. Jakuba w Polsce oraz struktury, zadań i reprezentacji Parlamentu Jakubowego.

Wśród uczestników Parlamentu Jakubowego są przedstawiciele większości instytucji, organizacji, podmiotów i grup nieformalnych, które zajmują się utrzymaniem i promocją Camino de Santiago w Polsce.

W gronie podmiotów uczestniczących w pracach Parlamentu znajduje się również Caminodelavida, największy portal informacyjny o Camino de Santiago w Polsce  udzielający pomocy i informacji na temat Dróg św. Jakuba w Europie.

Listę organizacji można sprawdzić na stronie www.parlamentjakubowy.pl.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości