W Gijon na Camino del Norte powstanie nowe albergue

Piotr DrzewieckiAlbergue, News, Trasa Camino del NorteLeave a Comment

W Gijon na Camino del Norte powstanie nowe albergue

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W Gijon kosztem 1,1 mln EUR powstanie w centrum miasta nowe schronisko dla pielgrzymów połączone z biurem informacji turystycznej. W tym celu władze miasta zaadoptują budynek nazywany Casa Paquet przeznaczając na jego remont 650 tys. EUR. Pozostała kwota zostanie zapłacona na rzecz właściciela budynku jako czynsz za 25 lat użytkowania.

Nowe schronisko będzie miało siedzibę przy marinie w budynku, który powstał w 1918 roku w stylu neorenesansowym. Renowacja ma potrwać kilka miesięcy a samo albergue ma być gotowe w lecie 2018 roku. Schronisko będzie miało trzy piętra o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Dla pielgrzymów zostanie przygotowanych 58 miejsc w 14 pomieszczeniach, które będą również w części przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zostanie umieszczone Oficina de Turismo, które przeniosą z pirsu w porcie (kto był na Camino del Norte i przechodził przez Gijon powinien o nie zahaczyć) a na drugim piętrze znajdzie się sala wykorzystywana na potrzeby rady miejskiej.

To świetna informacja dla pielgrzymów Camino del Norte. Co prawda na nowe miejsce do spania przyjdzie nam poczekać aż do 2018 roku, ale zawsze to coś. Aktualnie w Gijon znajdują się trzy schroniska. Camping Municipal Deva na przedmieściach Gijon (36 miejsc / cena 6 EUR), Albergue juvenil San Andrés de Cornellana (139 / 15,60 EUR), Albergue El Peregrin (21 / 10 EUR).

źródło: lne.es, zdjęcie: google street view

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino de Santiago". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną (Camino del Norte) oraz tego skromnego portalu. Później wędrował również Camino Frances, kawałek Camino Primitivo, Camino Portugues Central oraz Camino Ingles. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie ma za sobą już osiem wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. Czasami bywam również przewodnikiem po Camino de Santiago w Hiszpanii dla grup polsko i anglojęzycznych, dzieli się wiedzą i przekazuje pasję do wędrowania Drogami św. Jakuba. Masz ciekawą historię związaną z Camino? Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Chcesz nawiązać współpracę w celu promocji Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowie na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości