W Gijon na Camino del Norte powstanie nowe albergue

Piotr DrzewieckiAlbergue, News, Trasa Camino del NorteLeave a Comment

W Gijon na Camino del Norte powstanie nowe albergue

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

W Gijon kosztem 1,1 mln EUR powstanie w centrum miasta nowe schronisko dla pielgrzymów połączone z biurem informacji turystycznej. W tym celu władze miasta zaadoptują budynek nazywany Casa Paquet przeznaczając na jego remont 650 tys. EUR. Pozostała kwota zostanie zapłacona na rzecz właściciela budynku jako czynsz za 25 lat użytkowania.

Nowe schronisko będzie miało siedzibę przy marinie w budynku, który powstał w 1918 roku w stylu neorenesansowym. Renowacja ma potrwać kilka miesięcy a samo albergue ma być gotowe w lecie 2018 roku. Schronisko będzie miało trzy piętra o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Dla pielgrzymów zostanie przygotowanych 58 miejsc w 14 pomieszczeniach, które będą również w części przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zostanie umieszczone Oficina de Turismo, które przeniosą z pirsu w porcie (kto był na Camino del Norte i przechodził przez Gijon powinien o nie zahaczyć) a na drugim piętrze znajdzie się sala wykorzystywana na potrzeby rady miejskiej.

To świetna informacja dla pielgrzymów Camino del Norte. Co prawda na nowe miejsce do spania przyjdzie nam poczekać aż do 2018 roku, ale zawsze to coś. Aktualnie w Gijon znajdują się trzy schroniska. Camping Municipal Deva na przedmieściach Gijon (36 miejsc / cena 6 EUR), Albergue juvenil San Andrés de Cornellana (139 / 15,60 EUR), Albergue El Peregrin (21 / 10 EUR).

źródło: lne.es, zdjęcie: google street view

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.