Modyfikacja miejskich odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles w Santiago de Compostela

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino Frances, Trasa Camino Ingles, Trasa Camino PortuguesLeave a Comment

Modyfikacja miejskich odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles w Santiago de Compostela

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Władze Galicji przymierzają się do kolejnych zmian realizowanych w ramach generalnego planu przygotowań do XACOBEO 2021. Zmiany wyceniono na ponad 1 mln EUR i mają objąć miasto Santiago de Compostela w przypadku odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles.

Projekt modyfikacji Camino ma obejmować m.in. poprawę integracji Camino z lokalnym krajobrazem oraz dostępności szlaku dla osób niepełnosprawnych. Ma zostać zwiększone także bezpieczeństwo pielgrzymów wchodzących do Santiago de Compostela poprzez możliwe wyeliminowanie sytuacji, w których trasa przebiega szosą lub jej poboczem. W ramach prac zostaną wymienione nawierzchnie, poprawione przejścia czy przebieg tras.

W przypadku Camino Frances zostaną zmodyfikowane dwa odcinki: między Monte do Gozo a San Lazaro oraz Fontinas i Concheiros. Na Camino Portugues będą to okolice Conxo a na Camino Ingles wejście do Santiago przez część industralną Poligono do Tambre e Boisaca.

Projekty rewitalizacji szlaku będą realizowane w latach 2017-2019 i wpisują się w już trwającą odnowę oznakowania, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

źródło: xunta.es, zdjęcia pochodzą z prezentacji dla prasy

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.