Modyfikacja miejskich odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles w Santiago de Compostela

Piotr DrzewieckiBezpieczeństwo, News, Trasa Camino Frances, Trasa Camino Ingles, Trasa Camino PortuguesLeave a Comment

Modyfikacja miejskich odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles w Santiago de Compostela

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Władze Galicji przymierzają się do kolejnych zmian realizowanych w ramach generalnego planu przygotowań do XACOBEO 2021. Zmiany wyceniono na ponad 1 mln EUR i mają objąć miasto Santiago de Compostela w przypadku odcinków Camino Frances, Camino Portugues i Camino Ingles.

Projekt modyfikacji Camino ma obejmować m.in. poprawę integracji Camino z lokalnym krajobrazem oraz dostępności szlaku dla osób niepełnosprawnych. Ma zostać zwiększone także bezpieczeństwo pielgrzymów wchodzących do Santiago de Compostela poprzez możliwe wyeliminowanie sytuacji, w których trasa przebiega szosą lub jej poboczem. W ramach prac zostaną wymienione nawierzchnie, poprawione przejścia czy przebieg tras.

W przypadku Camino Frances zostaną zmodyfikowane dwa odcinki: między Monte do Gozo a San Lazaro oraz Fontinas i Concheiros. Na Camino Portugues będą to okolice Conxo a na Camino Ingles wejście do Santiago przez część industralną Poligono do Tambre e Boisaca.

Projekty rewitalizacji szlaku będą realizowane w latach 2017-2019 i wpisują się w już trwającą odnowę oznakowania, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

źródło: xunta.es, zdjęcia pochodzą z prezentacji dla prasy

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O Autorze

Piotr Drzewiecki

Facebook Twitter Google+

Ktoś, kiedyś zasiał w nim ziarno "Camino". Minęło długie 8 lat zanim wykiełkowało w postaci dwóch wypraw na Drogę Północną, kawałka Camino Primitivo, Camino Frances oraz tego portalu. Camino de la vida wzięło się z pasji do Camino de Santiago oraz piosenki Walk of life zespołu Dire Straits. Aktualnie mam za sobą już sześć wypraw drogami świętego Jakuba w Hiszpanii oraz kilka spacerów po polskich drogach. - Masz ciekawą historię związaną z Camino? - Chciałbyś się podzielić zdjęciami lub wiadomością? - A może nurtują Cię pytania związane z Camino de Santiago? Pisz śmiało. W miarę moich możliwości odpowiem na nie lub skieruję Cię we właściwe miejsce!

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości