Francuska Żandarmeria i Guardia Civil patrolują Camino Frances

CaminodelavidaBezpieczeństwo, News, Trasa Camino FrancesLeave a Comment

Francuska Żandarmeria i Guardia Civil patrolują Camino Frances

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

Wzorem ubiegłych lat na Camino de Santiago (Camino Frances i Camino Primitivo) pojawiły się specjalnej patrole Guardia Civil. Tym razem jednostki hiszpańskiej policji zostały wzmocnione francuskimi żandarmami. Zwiększona obecność sił porządkowych jest już obecna w okresie szczytu przypadającego na Święta Wielkanocne od 3 do 23 kwietnia.

Na szlaku będzie można dostrzec policję konną, patrole zmotoryzowane oraz piesze. Specjalne punkty wzmocnione przez francuskich żandarmów pojawią się w Burgos oraz Lugo. Wszystkie te działania wpisują się w Plan Zabezpieczenia Camino de Santiago na 2017 rok realizowany przez siły bezpieczeństwa oraz lokalne władze. Również w okresie letnim stałe patrole powrócą na szlak w celu zapewnienia niezbędnej pomocy pielgrzymom.

Warto wspomnieć, że tego typu działania policji rozpoczęły się w 2015 roku. Wtedy to zaginęła Denise Thiem, amerykańska pątniczka, która została zamordowana przez Miguela Ángel Muñoz Blas skazanego kilka dni temu na 23 lata więzienia.

Źródło i zdjęcie: www.vivemiranda.com

Bezpieczeństwo na Camino

Przeczytaj najnowsze artykuły na temat bezpieczeństwa na Camino de Santiago

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim na:

O autorze

Caminodelavida

Facebook Twitter

Caminodelavida to portal informacyjny o Drogach świętego Jakuba w Polsce i Camino de Santiago na świecie. Pełni rolę internetowego biura informacji, a redaktorzy realizują misję wirtualnych hospitaleros.